LEGO’dan stratosfere uzanan bir deneyim

LEGO insanlığın Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki 20'nci yılını stratosfere ufak bir yolculukla kutluyor.

23.01.2020 - 10:30 | Arzu Nilay Kocasu

Çocukları büyük hayaller kurmaya teşvik eden ve iletişim çalışmalarında olasılık sınırlarını aşan yaratıcılığa vurgu yapan LEGO, bu felsefesini stratosfere taşıyarak insanlığın Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki 20’nci yılını kutladığı yeni bir kampanyaya imza attı.

Hayranlarının kampanya önerilerini okuyup değerlendiren ve bu öneriler arasından hayata geçirdiği projelerden fikir sahiplerine yüzdelik pay veren LEGO, Christoph Ruge adlı bir LEGO severin fikrinden hayat bulan kampanyası kapsamında, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun gerçekçi bir replikasını yaparak bu replikayı stratosfere yolladı.

Yaklaşık iki metre uzunluğundaki replikayı 1 Şubat itibarıyla fiziksel ve online mağazalarından satışa sunmaya hazırlanan LEGO, her biri NASA çalışanları tarafından özgünlük onayı alan 843 parçadan oluşan mini Uluslararası Uzay İstasyonu’nu 69,99 dolardan satacak.

Canadarm’dan ilham alan bir robotik kola, ayarlanabilir sonar panellere, birden çok kapıya ve uzay araçlarının bağlanabileceği bağlantı noktalarına sahip enstalasyonu “Dünya sınırlarını aşan bir inşa deneyimi” olarak tanımlayan LEGO, projeyi bir videoyla duyurdu.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.