LEGO’dan artırılmış gerçeklik hamlesi

Markanın yeni oyun teması Hidden Side, fiziksel ve dijital dünyayı birleştirerek farklı bir oyun deneyimi sunacak.

18.02.2019 - 11:52 | MediaCat

LEGO'dan artırılmış gerçeklik hamlesi

Danimarka menşeli oyuncak markası LEGO, artırılmış gerçeklikle geliştirilmiş oyun teması Hidden Side’ı bu yaz LEGO tutkunlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Artırılmış gerçeklik ve yapım parçalarını bütünüyle birleştiren ve interaktif oyunun gizli dünyasını ortaya çıkarmayı hedefleyen LEGO Hidden Side, yedi yaş ve üzeri çocuklar için çok fonksiyonlu sekiz adet hayaletli yapım seti sunuyor.  Temaya özel geliştirilen artırılmış gerçeklik uygulamasıyla LEGO setleri canlandırılarak, yepyeni bir dünyanın kapıları aralanıyor; fiziksel ve dijital dünyanın birleşmesiyle farklı bir oyun deneyimi sunuluyor.

Uygulamada kullanıcılar, Jack ve Parker olmak üzere iki karakterden birinin bakış açısını alarak, akıllı telefonları aracılığıyla Newbury şehrini keşfediyor ve çevrelerindeki doğaüstü olayları çözmeye çalışıyor. Telefonlarını fiziksel LEGO setlerine tutan kullanıcılar, çeşitli unsurlarla etkileşime girdikleri uygulamada hayaletleri yakalıyor.

Bu yılın yaz aylarında satışa sunulacak LEGO Hidden Side uygulaması App Store ve Google Play’den ücretsiz indirilebilecek. Tema, kullanıcılarla buluştuktan sonra yeni hayalet ve oyun zorluklarıyla geliştirilmeye devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.