Kreatif ajans çalışanlarını motive eden 7 ofis eşyası

Ufak değişiklikler büyük sonuçlar yaratabilir.

29.12.2017 - 16:31 | MediaCat

Kreatif ajans çalışanlarını motive eden 7 ofis eşyası

Kreatif ajanslar, kimsenin o güne kadar yapmadığını yapmak ve bir marka veya ürün adına düşünmek zorunda olan, her biri birbirinden eğlenceli ve farklı özelliklere sahip çalışanları ile birlikte sıradan ofis yaşamının dışına çıkar. Ofis denilince aklınıza ilk gelen manzarayı hemen unutun. İşi çoğunlukla başkalarının göremediğini görmek olan bir grup insanı bir arada tutmak ve sıkılmamalarını sağlamak pek de kolay değil. Sürekli yaratmaya yönelik bir ekibin en önemli itici gücü özgür olmaktır. Çift yönlü olarak düşünülen bu tasarımlar, hem müşterilerin ajansın ve ekibin yaratıcı gücü hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar hem de ajans çalışanlarının zorlu kampanyalarda mola vermelerine imkân tanır. Çalışanların verimini artırmak adına bu ofisler, çalışırken eğlenilmesine olanak sağlayan bir dekorasyona bürünür. Aklınıza ne gelirse orada olabilir; çok ünlü film kahramanları bile.

1- Bilardo masası

Rengârenk toplarıyla bilardo masasının ortama eğlence katacağına hiç şüphe yok. Çalışırken tıkanan ve kafa dağıtmaya ihtiyacı olanlar da masanın etrafında gayet eğlenceli vakit geçirebilir. Bilardo masası deyip geçmeyin. Topların çuha üzerinde yuvarlanıp birbirine çarptıkça çıkardığı seslerden ne fikirler doğacak; şaşıracaksınız.

2- Star Wars köşesi

Star Wars  hayranlarının seriden vazgeçmeye pek niyeti yok. Din, dil, ırk tanımayan bir hayran tarikatına sahip. Bu hayran tarikatının üyeleri dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar birbirlerini tanırlar. Çok bunalınca oynamak için birkaç ışın kılıcı, bir iki Darth Vader maskesi, üç beş kostüm, ofisin bir köşesinde Star Wars kardeşliğinin pekişmesini sağlayacak. Aydınlık ve karanlık taraf arasında gidip gelirken elinde sıvılarla geçenlere de dikkat. Bütün eğlencenin sonu paspas sapıyla şarkı söylemeye varmasın.

3- Yoga matları

Kreatif ajans çalışanları vücut değil, yetenek ve düşünce ile çalışırlar. İlhamın her an geldiğini söylemek zor. Hatta çoğunlukla da en sıkışılan anlarda ortaya çıkıverir. Zihni biraz ferahlatmak ve iş fikrinden uzaklaşmak için meditasyon iyi bir yöntem olabilir. Tam işlerin tekdüze hale geldiği noktada küçük bir yoga molası negatif duygu durumunu tersine çevirebilir. Ayrıca yoga iskelet ve kas sistemine de fayda sağlayacağı için özellikle oturarak çalışanların yaşayacağı meslek hastalıklarına karşı da önlem olacaktır.

4- Bol bol yapı oyuncağı

Her ne kadar çocuklar üzerinde yaratıcı etkilerinden söz edilse de eline fırsat geçtiğinde yetişkinlerin de yapı oyuncaklarının parçalarını birleştirmekten hoşlandığını kimse inkâr edemez. Gemiler, uçaklar, binalar, yollar, trenler, arabalar hatta hiçbir ismi olmayan nesneler, ofis çalışanlarının sınırsız dünyasında daha iyi vakit geçirmelerini sağlamak için hazır bekliyor.

5- Bitkiler

Çiçekler her zaman iyidir. Hem içinde bulundukları ortamın havasını değiştirir hem de ona bakanın. Ofis içinde yaşayan bitkilerin, stresi düşürdüğü kanıtlanmış bir gerçek. Özellikle büyük kentlerde yaşayanlara, ofiste bile olsa bir parça yeşillik görmek iyi gelecektir. Hatta bol yeşil yapraklı, bol çiçekli bir kahve köşesi birçok çalışanın favori mekânı olacaktır.

6- Barbekü

İş yerinde barbekü olur mu diye düşünenlerin sayısı kadar, olsa ne güzel olur diyenler de var. Bütün ekibin bir araya toplanıp eğlenceli saatler geçirdiği bir parti düzenlemek o kadar da zor değil. Ekibin iş dışında başka konuları da konuşabileceği organizasyonlar verimliliği yükseltir. Düşünün ki insanlar çoğu zaman ailelerini iş arkadaşlarından daha az görüyor.

7- Oyun konsolları

Geniş ve rahat bir koltuğa gömülüp, az önce üzerinde uzlaşılmayan fikir hakkında tartışılan yan masadaki takım arkadaşıyla kıyasıya rekabet içine girmeyi kim istemez. En azından oyun konsolları rahat rahat oyun oynamanın zevkini tattıracaktır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.