MediaCat

Kalacak yeriniz mi yok? Notfairbnb’yi deneyin

Belçikalı STK’dan evsizler için farkındalık kampanyası.

Kalacak yeriniz mi yok? Notfairbnb’yi deneyin

Brüksel’de yaşayan evsiz sayısı son üç yılda 2.603 kişiden yaklaşık 5.500 kişiye yükseldi. 1 milyonluk nüfusa sahip bölgede ikamet eden 50 bin kişinin sabit bir ev adresi olmadığı da bu veriye eklenince ortaya, şehirde özellikle kışın ciddi boyutlara ulaşan bir evsiz sorunu olduğu ortaya çıkıyor.

Konuya dikkat çekmek isteyen sivil toplum kuruluşu Solidarité Grands Froids (Solidarity in the Great Cold), TBWA Belçika işbirliğiyle yeni bir kampanyaya imza attı. Airbnb‘ye gönderme yaparak hazırladıkları kampanyaları “Notfairbnb” kapsamında insanları evsizlerin geceleri uyumak için tercih ettikleri noktalarda kalmaya davet eden ikilinin çağrısına kulak vererek kampanyada sunulan bölgelerden yer “ayırtanlar” internet sitesinde ilgili yerler için belirtilen miktar kadar bir meblağı kuruluşa bağışlamış oluyorlar.

Kampanyanın internet sitesine buradan ulaşabilir, “kimsenin yaşamak istemediği yerlerde yaşamak” için Solidarité Grands Froids’nın sunduğu seçeneklere göz atabilirsiniz.

Kalacak yeriniz mi yok? Notfairbnb'yi deneyin

Kalacak yeriniz mi yok? Notfairbnb'yi deneyin

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.