MediaCat

Kaçabilirsiniz ama dumanlı kafayla araba kullanamazsınız

ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi ve Ad Council’den Slasher filmlerden ilham alan bir bilinçlendirme kampanyası.

Kaçabilirsiniz ama dumanlı kafayla araba kullanamazsınız

Bazı eyaletlerin esrar kullanımını yasallaştırdığı ABD’de esrar kullandıktan sonra direksiyon başına geçmek her ne kadar yasalara aykırı olsa da henüz çoğu vatandaş esrarın şoförlük kabiliyetlerini olumsuz yönde etkilediğini kabullenme konusunda sıkıntı yaşıyor.

Esrarın refleks ve koordinasyonu yavaşlatarak mesafe algısını bulanıklaştırdığı bilgilerinden hareketle insanları esrar kullandıktan sonra direksiyon başına oturmaktan kaçınmaya ikna etmek isteyen ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi (National Highway Traffic Safety Administration – NHTSA), Ad Council işbirliğinde eğlenceli bir reklam filmi yayınladı.

Slasher filmlerine öykünen senaryosuyla maskeli bir katilin elinden kaçmaya çalışan iki adamın hayatta kalma mücadelesini konu alan bir buçuk dakikalık reklam filmi, Vox Media’nın reklam ayağı Vox Creative imzasını taşıyor. En yüksek risk grubunu oluşturan 18 ila 35 yaşındaki erkekleri hedefleyen kampanya televizyon, radyo ve dijital mecralardan ABD’deki hedef kitlesiyle buluşacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.