‘İletişimin Zirvesindekiler’ belli oldu

Reklamcılar Derneğinin 25. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "İZ İletişimin Zirvesindekiler Ödülleri" sahiplerini buldu. İşte ödül alan ajans, medya kuruluşu ve reklam verenler...

18.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Reklamcılar Derneğinin 25. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "İZ İletişimin Zirvesindekiler Ödülleri" sahiplerini buldu. İşte ödül alan ajans, medya kuruluşu ve reklam verenler…

Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de düzenlenen törende, Türkiye’de iletişim sektörünün gelişmesine katkısı olan ajans, medya ve reklam verenler ödüllendirildi.

Törende konuşan Reklamcılar Derneği Başkanı Yiğit Şardan, 25 yıla birçok şey sığdırdıklarını, sektörün itibarını artırmak, yaratıcılığın önemini herkese anlatmak için çok çaba sarf ettiklerini söyledi.

Bugün reklamın hayatın içinde olduğunu belirten Şardan, ”Bugün google diye bir realite varsa, reklam sayesinde var. Çok yakında insanlar telekomünikasyon hizmetlerini ücretsiz kullanacaksa, bu da reklam sayesinde olacak. Üretici ile tüketici arasında en önemli araç reklam. Dünya devi şirketler 20 yıldır, New York ve Londra’da aldıkları hizmeti İstanbul’da da alıyorlar” diye konuştu.

Şardan, İZ ödülleri ile 25 yıldır sektöre katkısı geçenleri ödüllendirmek istediklerini, sektörden azami katılımı sağlayarak, en şeffaf şekilde finalistleri seçtiklerini dile getirdi.
Özel ödüller

Şardan, konuşmasının ardından sektördeki meslek ustaları ve iz bırakanlara verilen ”Özel Ödülleri” sahiplerine takdim etti.

Medya kategorisinde verilen 3 özel ödülden biri, ”1979 yılında Milliyet’i satın alarak medyaya giren, yarattığı ve sahip olduğu markalarla reklam ve iletişim sektörüne damgasını vuran” Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’a verildi.

Ödülü alan Aydın Doğan, iletişim sektöründe geçmişten bugünlere kalan iki kişiden biri olduğunu belirterek, ”Medyaya girdiğim dönemdeki medya patronlarının hiçbiri şu an sektörde yok. Bir kısmı Allah rahmet eylesin vefat etti. Yaşayanlara iyilik ve dostluk dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

Bu kategorideki diğer özel ödül, ”dinamik ve ilkeli yayıncılık yapan, Türkiye’de ilkleri başarmış bir medya grubuna sahip olan” Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’e verildi.
Reklam alan ve reklam veren olarak törende bulunduğunu ifade eden Şahenk, ”Masanın iki tarafında oturmak büyük zevk. Benim için reklamcılık çok önemli. İletişim olmasaydı bence insanlık olmazdı. Reklam olmasaydı futbol sahalarında futbol takımları gönül rahatlığı ile transfer yapamazdı, gazete ve televizyonlarımız olmazdı” dedi.

Üçüncü özel ödül ise ”özel televizyonların kuruluşunda büyük emeği olan” Nuri Çolakoğlu’na verildi. Çolakoğlu, ödülü, arkadaşları ve ekibi adına aldığını belirtti.

İZ Özel Ödüllerinde ”Reklam Veren” kategorisinde, Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Aka Gündüz Özdemir, Ülker’in kurucusu ve Onursal Başkanı Sabri Ülker ve Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ödüle layık görüldü.

Ödülü, Sabri Ülker adına oğlu, Ülker Grubu Başkanı Ali Ülker, Tuncay Özilhan adına Anadolu Grubu İletişim Koordinatörü Barbaros Talı aldı.

Ajansı 100 yaşına bastı

İZ Özel Ödüllerinde ”Reklam Ajansı” kategorisinde ilk ödül, sektörün duayenlerinden 90 yaşındaki reklamcı Eli Acıman’a verildi. Bu kategoride diğer ödüller, sahip olduğu ajans bu yıl 100 yaşına basan İzidor Barouh’a ve Reklamcılar Derneği Kurucu Başkanı olan, Kristal Elma Ödüllerini başlatan Ersin Salman’a sunuldu.

Meslek kategorisinde mesleğe katkısı olanlara verilen özel ödüller ise sektörün duayenlerinden Image Halkla İlişkiler kurucu ortağı Cemal Noyan, dublaj sanatçısı, tiyatro oyuncusu Cüneyt Türel ve reklam müzikleriyle tanınan müzisyen Ömer Ahunbay’a verildi.
Ödüller

Törende, ödül alan kuruluşlar şunlar:

Yılın Ulusal Televizyon Kanalı; Kanal D
Yılın Tematik Televizyon Kanalı; Habertürk
Yılın Çıkış Yapan Televizyon Kanalı; Fox TV
Yılın Ulusal Gazetesi; Hürriyet Gazetesi
Yılın Çıkış Yapan Gazetesi; Habertürk Gazetesi
Yılın Ulusal Dergisi; Capital Dergisi
Yılın Çıkış Yapan Dergisi; NTV Tarih
Yılın Ulusal Radyosu; Alem FM
Yılın Çıkış Yapan Radyosu; Virgin
Yılın İnternet Sitesi; hurriyet.com.tr
Yılın Çıkış Yapan İnternet Sitesi; gittigidiyor.com
Yılın Ev Dışı Medya Şirketi; Stroer
Yılın Çıkış Yapan Ev Dışı Medya Şirketi; Üniversite Medya
Yılın Reklam Vereni; Garanti Bankası
Yılın Yaratıcılığa Cesaret Veren Reklam Vereni; Mey
Yılın Reklam Ajansı; TBWA İstanbul
Yılın Çıkış Yapan Reklam Ajansı; DDB & CO
Yılın Medya Ajansı; Mindshare
Yılın Dijital Ajansı; Magiclick

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.