Geçen hafta reklamveren hangi dizileri tercih etti?

MTM, yeni yayın döneminde reklam ve reyting savaşında kıyasıya rekabet eden yerli dizileri mercek altına aldı...

30.10.2008 - 14:04 | MediaCat

MTM, yeni yayın döneminde reklam ve reyting savaşında kıyasıya rekabet eden yerli dizileri mercek altına aldı. Reytingi yüksek sekiz kanalın prime time dilimini kapsayan araştırma ile geçtiğimiz haftanın reklam şampiyonları belirlendi. Buna göre, reklamverenin en çok tercih ettiği yerli diziler, “Arka Sıradakiler”, “Eşref Saati” ve “Bez Bebek” oldu. İşte araştırmanın diğer detayları…

MTM-Medya Takip Merkezi’nin gerçekleştirdiği reklam ölçüm sonuçlarına göre; günümüz eğitim sisteminin görülmeyen gerçeklerini konu alan “Arka Sıradakiler” adlı dizi, geçtiğimiz hafta içerisinde, reklamverenin en çok tercih ettiği yerli dizi oldu. Fox TV ekranlarında yayınlanan dizi, 68 markanın spotunu, 44 dakikayı aşkın süreyle izleyicileriyle buluşturdu. Yayınlandığı gece reyting listesinde dördüncü sırada yer alan diziyi, en çok tercih eden markalar ise sırasıyla Nokia, Arko, Avea ve Turkcell oldu.

Show TV ekranlarında yayımlanan ve iki kabadayı arasında yaşanan ezeli dostluk ve ebedi rekabetin hikayesini anlatan Eşref Saati, 20-26 Ekim haftasının en çok reklam alan ikinci yapımı oldu. Yayımlandığı gece en çok izlenen programlar arasında dördüncü sırada yer alan Eşref Saati dizisi; 73 reklamı 43 dakikayı aşkın süreyle izleyicisiyle buluşturdu. Firmaların yakın ilgi gösterdiği diziye en çok reklamı ise Coca Cola, Turkcell, Kinder ve Fanta verdiler.

Reklamverenin, en çok tercih ettiği üçüncü yapım, çocukların beğeniyle izlediği “Bez Bebek” dizisiydi. Fox TV’de yayınlanan diziye, 53 marka, 41 dakikaya yakın süreyle reklam verdi. “Bez Bebek’i sırasıyla, Son Ağa, Parmaklıklar Ardında, Elveda Rumeli, Son Bahar, Derdest, Asi ve Baba Ocağı izlediler.

En çok reklam alan 10 diziden 4’ü Star TV’nin…

Aynı araştırmanın sonucuna göre, 20-26 Ekim haftasında reklamverenin tercihi Star TV’nin dizilerinden yana oldu. En çok reklam alan 10 dizinin dördü Star ekranlarında yer alırken, onu ikişer diziyle ATV ve Fox TV izledi. Ayrıca listede ilk üçte iki Fox TV dizisinin olması dikkati çekti.

Geçtiğimiz hafta içerisinde, en çok reklam alan yerli diziler listesinde, Salı ve Çarşamba gecelerine rastlanmaması, araştırmanın dikkat çeken bir diğer noktası oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.