Dünyanın gözleri Katar’da

INFLOW (Influencers of the World), yeni zirvesini Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirdi.

02.03.2018 - 17:03 | Nazlı Selin Özkan

Dünyanın gözleri Katar'da

Dünya genelinde milyonlarca kişinin seyahat, moda, yemek ve teknoloji tercihlerine yön veren dijital içerik yaratıcıları, blog yazarları ve sosyal medya fenomenlerini bir araya getiren INFLOW’un (Influencers of the World) yeni etkinliği, geçtiğimiz hafta Katar’ın başkenti Doha’da düzenlendi.

Dünyanın gözleri Katar'da

Shay Mitchell

25 – 28 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen INFLOW Katar Summit’e, Pretty Little Liars dizisi oyuncularından Shay Mitchell ve reality şovlarıyla Orta Doğu’da geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Abdel Aziz kardeşler gibi ünlü isimler katıldı.

Asıl amacı influencer marketing aracılığı ile destinasyon algısını değiştirmek olan INFLOW, influencer’ların erişim gücünü kullanarak dünyaya Paris, New York ve ya Roma gibi popüler destinasyonlardan ziyade daha az tercih edilen destinasyonları tanıtarak buralardaki turizm sektörüne katkıda bulunmayı hedefliyor. Yarım günlük konferansın ardından yapılan “Business to Influencer” toplantılarında markalar kendilerine en uygun influencer’lar ile buluşuyor. Markalar ve influencer’lar INFLOW’un kendi yazılımı INFLOW Bridge aracılığıyla eşleştiriliyor.

INFLOW, sadece 20 ay önce kurulmasına rağmen şimdiden beş farklı etkinliğe imza atmayı başardı. Katar’daki INFLOW Summit ise şirketin düzenlediği ilk uluslararası konferans oldu. INFLOW Başkan Yardımcısı Afşın Avcı, şirketin büyümesinin ardındaki en önemli gücün influencer marketing olduğunu belirterek etkinlik sonunda 100 milyon kişiye ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

Dünyanın gözleri Katar'da

Influencer’lar ile marka yetkililerinin panellerde birlikte yer aldıkları konferansta influencer’lar işbirliği yaptıkları markalar hakkında konuştular. Pek çok influencer, çalıştığı markaların şahsi hayatlarında tuttuğu yerin önemini vurguladı. Instagram’daki @newyorkcity hesabını yöneten Liz Eswein, çalıştığı markalardaki ekibin kendi tarzı ile uyumunun onun için en önemli faktörlerden biri olduğunu belirtti. YouTuber Duygu Özaslan ise markaların influencer’lara tanıdığı özgürlüğün kendisinin seçim sürecinde en çok dikkat ettiği faktör olduğunu belirterek kelimesine kadar yazılmış işbirliklerini tercih etmediğini söyledi.

Influencer’lar, sosyal medyanın değişen algoritmalarına ayak uydurabilmek için gitgide daha yaratıcı içerik üretmeleri gerektiğini de vurguladı. Pek çok infuencer ise sosyal medyadaki faaliyetlerinin yanında offline’da yarattıkları içeriğe de dikkat çekmek istediklerini belirtti.

Marka tarafında ise öncelikler farklı. Ritz Carlton ve St. Regis otellerinin Global Sosyal Medya Direktörü Laura Troy, çalışacakları influencer’ları seçerken onların daha önce hangi markalar ile işbirliği yaptıklarına dikkat ettiklerini belirtti. Lüks bir marka olarak, çalıştıkları influencer’ların önceki işbirliklerinde Dior gibi başka lüks markaların yer alması gerektiğini vurguladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.