VMware 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı

VMware, 2011 yılı 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Firmanın geliri, geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 32 artarak 942 milyon dolara ulaştı.

03.11.2011 - 00:00 | MediaCat

VMware, 2011 yılı 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Firmanın geliri, geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 32 artarak 942 milyon dolara ulaştı.

Geçen senenin aynı döneminde 85 milyon dolar olan net gelir, bu yılın üçüncü çeyreğinde 178 milyon dolara yükseldi. Şirketin işletme kârı yüzde 19.2 olurken, hisse başına kazanç yüzde 105 artarak 0.41 dolara çıktı. Üçüncü çeyrek için operasyonel nakit akışı 524 milyon dolar olurken, serbest nakit akışı da geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 104 artarak 494 milyon dolar olarak gerçekleşti.

2011’in üçüncü çeyreği için VMware’in uluslararası gelirleri yüzde 42’lik artışla 498 milyon dolar oldu. Şirketin lisans gelirleri geçen senenin aynı dönemine oranla yüzde 29 artarak 444 milyon dolar, yazılım desteği ve profesyonel hizmetleri kapsayan hizmet gelirleri de yüzde 34 oranında artış kaydederek 498 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Vmware, 2011 dördüncü çeyrek gelirlerinin 1.03 – 1.06 milyar dolar aralığında olmasının beklendiğini bildiriyor. Bu da geçen yıla oranla yüzde 23 – 27 arası bir artış anlamına geliyor.

Firmanın ‘son dönemdeki gelişmeler ve stratejik duyurular’ başlığıyla yaptığı açıklamada şu maddeler yer alıyor:

 

  • VMware, gelişimi hızlandıran ve birbirinden farklı veritabanı teknolojilerinin yönetimini otomatikleştiren yeni bir şirket veritabanı sundu. VMware vFabric Data Director, kurumun veritabanı portföyünde sürekli güvenlik, veri koruma ve kaynak tüketimi özelliklerini sağlayan politika tabanlı bir model sunuyor. Data Director üzerinde desteklenen ilk veritabanı VMware vFabric Postgres, daha fazla hafıza verimliliği ve daha fazla konsolidasyon oranları sağlamak üzere değişen iş yüklerine rahatça uyum sağlayabiliyor.                                 

     

  • VMware, VMware Micro Cloud Foundry’nin beta sürümünün ücretsiz yüklenebileceğini duyurdu. Sektörün ilk açık Hizmet Olarak Platform (PaaS) çözümü olan Cloud Foundry, VMware’den, üçüncü partilerden ve açık kaynak topluluğundan modern, yüksek verimlilikte çatılar ve zengin bir uygulama hizmetleri ekosistemi zengin ortamına erişim sağlamak için tasarlandı.
  • VMware, üçüncü çeyrekte sektörün ilk bulut altyapısı ürün grubunu ve 200’e yakın yeni geliştirilmiş özelliğiyle kurumların sahip oldukları yatırımlardan daha büyük verimlilik elde etmelerine ve operasyonel çevikliklerini artırmalarına olanak tanıyn VMware vSphere 5’i pazara sundu.
  • Vmware, Ağustos’ta gerçekleştirilen VMworld Las Vegas’ta, kurumların bilgiişleme bir hizmet olarak bağlanacakları bir yol olarak kullanabilecekleri yeni ve belirgin ürünlerden oluşan bir portfolyo sundu. Şirket, kurumların cihaz merkezli eski masaüstü modellerden kurtulmalarını ve PC sonrası dönemde çalışmalarını sağlayacak basit bir yol duyurdu. VMware View 5, bilgiişlem yönetilebilirliğini ve kontrolünü kolaylaştırırken kullanıcılara güçlü bir masaüstü sanallaştırma deneyimi sunuyor. VMware Horizon’ın güncellemeleri, geniş bir ürün yelpazesine sahip bileşik uygulama kataloğunda farklı uygulama çeşitlerinin sunulması için açık ve kullanıcı merkezli bir platform sunuyor.
  •  

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.