Emmy ödülleri sahiplerini buldu

Televizyon dünyasının Oscarları sayılan Emmy ödülleri, Los Angeles'ta düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu...

23.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Televizyon dünyasının Oscarları sayılan Emmy ödülleri, Los Angeles’ta düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu…

Ödül töreninden önce gelenek olduğu üzere kırmızı halı seremonisi yapıldı. Ünlü isimler tören salonuna giderken, kırmızı halıda poz verdiler. "How I Met Your Mother"ın Barney’si Neil Patrick Harris’in sunduğu ödül töreni, simultane çeviriyle CNBC-e’de, orijinal sesiyle ise e2’den canlı olarak yayınlandı.

‘MAD MEN’ EN İYİ DİZİ

Törenlerde e-2’de yayınlanan "Mad Men" drama dalında "En İyi Dizi" ödülünün sahibi oldu.

’30 ROCK’ VE ALEC BALDWIN’E ÖDÜL

Komedi dalında "En İyi Dizi" ödülünü ise "30 Rock" dizisi kazandı.

Dizinin başrol oyuncusu Alec Baldwin de komedi dalında "En İyi Erkek Oyuncu" seçildi. ‘United States Of Tara"da oynayan Toni Collette, yine aynı dalda en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı.

DRAMDA EN İYİ OYUNCU ÖDÜLLERİ

Drama dizisi dalında "En İyi Erkek Oyuncu "Breaking Bad" ile Bryan Craston seçilirken; bu dalda "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülünü "Lost"daki rolüyle Michael Emerson kazandı.

Drama dalında "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü", "Damages" dizisindeki rolüyle Glenn Close’un olurken, bu daldaki "Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü" de CNBC-e dizisi "24"’deki rolüyle Cherry Jones’un oldu.

KOMEDİNİN EN İYİLERİ

Komedi dalında "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülü CNBC-e’de yayınlanan "Two and A Half Men" ile John Cryer’ın olurken, bu dalda "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü yine CNBC-e’de yayınlanan bir diğer dizi "Pushing Daisies" ile Kristin Chenoweth kazandı.

Kaynak: www.ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.