Xbox, Crispin Porter + Bogusky’le çalışacak

Konsol oyunları devi Xbox, sonbaharda başlatacağı büyük bir kampanya için CP+B ve Razorfish ile çalışma kararı aldı.

13.03.2013 - 17:11 | MediaCat

Xbox Crispin Porter + Bogusky’le çalışacak

Xbox’ın pazarlama departmanına bağlı yetkililerin açıklamalarına göre uzun süredir görevde olan InterpublicGroup of Cos.TwoFifteenMcCann,konsol için hazırlanan büyük sonbahar kampanyasında görev almayacak. Kampanyanın TwoFifteenMcCann yerine MDC Partners grubuna bağlı CP&B tarafından yürütülmesine karar verildi.

Dijital ajans kadrosunda da değişime giden Xbox’ta, WPP grubuna bağlı AKQA’nın yerine PublicisGroupe’a bağlı Razorfish’in göreve gelmesi kesinleşti. Geçen on yıllık süre içerisinde Xbox’la harika bir ilişki içinde olduklarını ve bu süre zarfında yeni oyun ve konsol tanıtımı için birlikte çalıştıklarını ifade eden AKQA başkanı Tom Bedecarre; yeniden konsollar için çalışabileceklerini belirtirken bu konuda herhangi bir kararlarının olup olmadığı konusunda sessiz kalmayı tercih etti.

Xbox’ın sonbahar kampanyası özelinde alınan karar tam anlamıyla bir ajans değişikliği kararı değil zira TwoFifteenMcCann yeni ürünlerin tanıtımı konusunda firmayla olan işbirliğine devam edecek. Kurulduğu tarihten bu yana birçok defa isim değişikliğine giden (sırasıyla T.A.G ve Agency215) ajanstaki bir başka değişiklik de kreatif yetenek John Patroulis ‘in kaybı oldu. Patroulis Xbox’ın piyasadaki en büyük rakibi Playstation’ın için çalışan BBH’e transfer olmuştu.

Haluk Kasarcı

(kaynak: ad age)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.