Çin Coca Cola’yı reddetti

Çin Ticaret Bakanlığı, Coca Cola şirketinin, Çin'in en büyük meyve suyu şirketlerinden biri olan Huiyuan firmasını satın alma teklifini reddetti...

19.03.2009 - 10:26 | MediaCat

Çin Ticaret Bakanlığı, Coca Cola şirketinin, Çin’in en büyük meyve suyu şirketlerinden biri olan Huiyuan firmasını satın alma teklifini reddetti.

Çin’de büyümek isteyen Coca Cola, Huiyuan firmasına 2,5 milyar dolarlık teklif vermişti. Coca Cola’nın telkifi kabul edilseydi, Çin’deki en büyük yabancı kaynaklı satın alma operasyonu olarak tarihe geçecekti.

Ticaret Bakanlığı, Çin’deki ulusal muhalefetin de tepkisini çeken Coca Cola’nın satın alma teklifini, rekabet kuralları ve tekelleşmeyi önlemek gerekçesiyle kabul etmedi.

Çin’deki yerel meyve suyu şirketleri, Coca Cola’nın, 2,5 milyar dolarlık satın alma hareketinin piyasada tekel yaratacağı uyarısında bulunmuşlardı.

Coca Cola Başkanı Muhtar Kent, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Coca Cola’nın, Çin’in uzun dönemli ortağı olmakta gurur duyduğunu belirterek, şirketin, Çin’e olan güveni ve taahhütlerinin kesinlikle duraksamayacağını vurguladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.