Blender sektöre merhaba dedi

Reklam ajansı Blender "sektörü karıştırmak için" sahnede.

25.08.2016 - 10:14 | MediaCat

Blender sektöre merhaba dedi

Abdurrahman Emir, Yakup Sağıroğlu, Mehtap Yılmaz ve Güray Karataş’tan oluşan dört kişilik bir ekiple hayat bulan reklam ajansı Blender, 19 Ağustos 2016 itibarıyla sektöre merhaba dedi.

2013 yılında bir araya gelen ekibin “reklam sektörünü karışmaya gelen” ajansı Blender’ın ajans başkanı Euro RSCG İstanbul, Manajans/Thompson ve M.A.R.K.A’da metin yazarlığının ardından Kuartet Reklam’da kreatif direktör olarak görev alan Abdurrahman Emir.

Ajansın stratejik müşteri ilişkileri yönetimini daha önce gıda, finans, otomotiv, turizm ve bilişim alanlarındaki markalara stratejist olarak hizmet veren Yakup Sağıroğlu, atölye şefliğini Jaguar, Avivasa, Amerikan Hastanesi, all Street English, Bayer, Adidas, Yapı Kredi Yayınları, Johnnie Walker, Dedeman, Koç Finans, Konyalı Saat, Pf Chang’s ve VitrA gibi markalar için sanat yönetmeni olarak çalışan Mehtap Yılmaz yönetecek. Ekibin bir diğer sanat yönetmeniyse daha önce Pfizer, Bristol Myers Squibb, Nova Nordisk, Ege Yapı, Porsche, HDI Sigorta, Bayer ve Ferko gibi markalar için çalışan Güray Karataş.

Blender, hedefini “elindeki malzemeleri en yaratıcı ve etkili biçimde karıştırıp sonuç odaklı işler üretmek” olarak tanımlıyor.