MediaCat

Ahmet Akın ve Serkan Balak’tan yeni ajans: Kramp

Yeni kreatif ajans Kramp, müşterilerine hizmet vermeye başladı.

Ahmet Akın ve Serkan Balak’tan yeni ajans: Kramp

Reklam sektörünün iki deneyimli ismi Ahmet Akın ve Serkan Balak‘ın bir araya gelerek kurduğu Kramp müşterilerine hizmet vermeye başladı.

Leo Burnett‘teki CEO’luk görevinden ayrılan Ahmet Akın ve Vietnam‘daki Kreatif Direktör’lük görevinden ayrılan Serkan Balak tarafından tam bağımsız bir reklam ajansı olarak kurulan Kramp, felsefesini sevdiği fikri değil, markanın problemini çözecek fikri bulmak esasına dayandırıyor.

Ajans Başkanı Ahmet Akın Kramp’ı; “Yerinde duramayan insanların, yerinde durmaması gereken markalar için kurduğu bağımsız bir reklam ajansı” cümlesiyle özetliyor.

Ahmet Akın

Kramp Kurucu Ortak ve Ajans Başkanı

Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme okudu. University of Rochester’da MBA eğitimi aldı. Beymen’de, Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi’de, TBWA\Istanbul’da ve Leo Burnett’te çalıştı. Leo Burnett’teki CEO’luk görevine ek olarak Reklamcılık Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı, Reklam Özdenetim Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Fiat, McDonald’s, P&G, Jeep, TEB, Koçbank, Ziraat Bankası, Şişecam, Johnnie Walker, Tekirdağ, Smirnoff, Avea, Turkcell, Fox TV, Ülker Kellogg’s, Anadolu Sigorta, Anadolu Hayat Emeklilik, D-Smart gibi markalara hizmet verdi.

Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Bölümü’nde ders veriyor.

Serkan Balak

Kramp Kurucu Ortak ve Kreatif Direktör

İstanbul Üniversitesi’nde Arkeoloji okudu. 15 yıllık reklamcılık kariyerinde; Leo Burnett İstanbul, Leo Burnett Londra, TBWA\İstanbul, Manajans Thompson, Grey İstanbul, Alametifarika, Vietnam gibi birçok uluslararası ve lokal reklam ajansında reklam yazarlığı, yaratıcı ekip liderliği ve yaratıcı yönetmenlik yaptı. P&G, Unilever, McDonald’s, BMW, Beko, HSBC, Turkcell, Garanti Bankası, Unilever, Coca-Cola, Tekel Birası, Bomonti, Miller gibi markalara hizmet verdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.