MediaCat

Sandalye olmak ya da olmamak

IKEA kataloğunun başarısının ardındaki sır perdesi kalktı.

Sandalye olmak ya da olmamak

Geçtiğimiz günlerde ikonik ürünlerinden Poang’un tasarlanmasına vesile olan ve ürünün gücünü aldığı dostluğu anlatan bir reklam filmi yayınlayan IKEA, bu kez, meşhur kataloğunun yeni sayısı şerefine Torbjörn Lundberg’in hikâyesiyle karşımızda.

İsveç Malmö’den Torbjörn Lundber 34 yaşında bir metod oyuncusu ve IKEA’nın bu reklamında izleyicilere tutkuyla icra ettiği mesleğini, IKEA kataloğunun hazırlanmasındaki kilit görevi anlatıyor.

Fotoğrafçının mükemmel kataloğu hazırlamasına yardımcı olmak için, henüz hazırlık aşamasındaki ürünlerin yerini alarak fotoğraf çerçevelerinin vakitlice ve detaylıca belirlenmesini sağlayan Lundberg’in her seferinde yenilenen ve asla dinmeyen bir şevkle kah Billy Kitaplığı kah Hektar Sarkıt Lambası kah Arstid Masa Lambası olduğu; ürünü taklit etmekten öte ona dönüşecek kadar sevdiği mesleğinin güzelliğini anlattığı film reklam ajansı Wirz Webung Zürich imzası taşıyor.

“Kataloğun temelinde yatan adanmışlık ve tutkuyu göstermenin yanı sıra biraz nüktedan olmak ve kendi kendimizle alay etmek de istedik” diyor Wirz CCO’su Livio Dianese. Lundberg’e yalnızlığında eşlik eden çok sevdiği işi, IKEA kataloğunun her bir sayfasındaki insani havanın kaynağını izleyiciye gösteriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.