TV programlarının sosyal medya reytingleri

Sosyal Medya Ajansı The Netfork’un 30 Mayıs – 05 Haziran haftası sosyal medya takibi sonuçlarına göre toplam pozitif değinmede Survivor yine birinci oldu.

07.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Sosyal Medya Ajansı The Netfork’un 30 Mayıs – 05 Haziran haftası sosyal medya takibi sonuçlarına göre toplam pozitif değinmede Survivor yine birinci oldu. Tartışma programlarının değerlendirme dışı tutularak; dizi, eğlence ve yarışma programlarının değinmelerinin tespit edildiği sosyal medya takip sonuçlarına göre; toplam pozitif değinmede Muhteşem Yüzyıl ikinci, Öyle Bir Geçer Zaman Ki ise üçüncü sırada yer aldı.

İstanbul- Sosyal medya ajansı The Netfork, televizyon programlarının 30 Mayıs – 05 Haziran haftası SMR (Sosyal Medya Reyting) sonuçlarını açıkladı. Sosyal paylaşım sitelerinde toplam 53.155 değinmenin tespit edildiği dinlemede Survivor, bu hafta da sosyal medyanın gündeminden düşmeyerek birinciliğini korudu.

Survivor final tahminleri başladı

Bir önceki bölüm özetlerinin uzun sürmesinin eleştiri topladığı Survivor Ünlüler Gönüllüler’in final tahminleri yapılıyor. Finale kalacak yarışmacıların kimler olacağı üzerine değinmelerin yer aldığı sosyal medyada, oylamalarda Nihat Doğan ile karşı karşıya kalacak kişi her kim olursa olsun onun eleneceği düşünülüyor.

Ezel’e yakışır bir final beklentisi

Finale yaklaşan dizinin her bölümünde giderek artan tempo ve heyecan dolu sahneler ilgi çekiyor. Olaylar örgüsünün merak uyandırıcı bir şekilde gelişimi ile senaryo açısından da beğeni toplayan dizinin son bölümünün Ezel’e yakışır bir final ile sonlanacağı beklentisi sosyal medyada giderek yükseliyor.

Cemile’nin itirafı değinmeleri artırdı

Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de Cemile karakterinin hamileliğinin tüm aile tarafından öğrenilmesi ve Ali Kaptan’ın ona tecavüz ettiğini itiraf etmesi değinme sayısını artırdı. İnci karakterinin hastalığıyla ilgili sahnelerin uzun sürmesini duygu sömürüsü olarak nitelendiren değinmelerde, İnci ile aynı hastalığı yaşayan kişi ve yakınlarının yanı sıra tüm izleyicilerin de tepkisine yer verildi.

Muhteşem Yüzyıl’da vaktinden önce söylenmiş söz

Dizinin son yayınlanan bölümünde Kanuni Sultan Süleyman’ın çağdaşı olmayan Ziya Paşa’dan yaptığı alıntı, bu sözün Kanuni’den sonra söylenmiş bir söz olduğu izleyicinin dikkatinden kaçmadı. Oldukça tepki çeken bu hata kapsamında tarih danışmanlarının bu tarz ayrıntılara daha fazla dikkat etmeleri gerektiği üzerine eleştirel değinmeler yapıldı.

TRT’ye “boykot”

Beğeniyle takip edilen Leyla ile Mecnun’un yeni bölümünün yayınını bekleyen izleyiciler son dakikada dizinin yerine seçim ile alakalı bir programın yayına girmesini tepkiyle karşıladı. Sosyal medyada bu konuyla ilgili “boykot” değinmeleri dahi yer aldı.

Saç ve makyaja biraz daha özen

Fatmagül ve Kerim karakterlerinin giderek yakınlaşmasının ilgi çektiği Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinin son bölümlerindeki saç ve makyajlar olumsuz değinmelere neden oldu. Fatmagül’ün gelinlikle birlikte aldığı evlenme teklif dizinin sosyal medyadaki değinmelerini artırdı.

Gülşen ve Lady Gaga benzetmesi

Beyaz Show’un bu haftaki konuklarından Gülşen sosyal medyada değinme sayısında artışa sebep oldu. Gülşen’in Lady Gaga’nın taklidi bir görüntü sunduğuna değinildi ve bu benzerlik olumsuz bulundu.

“İdeal kadın” Savcı Esra

Behzat Ç’deki Savcı Esra karakteri beğeni ile takip ediliyor ve “ideal kadın” olarak nitelendiriliyor. Dizideki Harun karakteri ise çıkışlarıyla ilgi ve beğeni topluyor.

Yayınlandığı güne damgasını vuran yapımlar:

Pazartesi: Survivor Ünlüler Gönüllüler
Salı: Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Çarşamba: Muhteşem Yüzyıl
Perşembe: Fatmagül’ün Suçu Ne?
Cuma: Beyaz Show
Cumartesi: Disko Kralı
Pazar: Survivor Ünlüler Gönüllüler

Toplam Pozitif Değinme Sayısına Göre İlk 10

1. Survivor Ünlüler Gönüllüler
2. Muhteşem Yüzyıl
3. Öyle Bir Geçer Zaman Ki
4. Behzat Ç. ‘Bir Ankara Polisiyesi’
5. Disko Kralı
6. Beyaz Show
7. Ezel
8. Sosyal Medya TV
9. Adını Feriha Koydum
10. Şanslı Masa

Show TV toplam değinmede de, toplam pozitif değinmede de haftanın lideri oldu!

Show TV, bu hafta toplam değinmede de, toplam pozitif değerlendirmede de lider oldu. Toplam pozitif değinmede (% 48) ile birinci olan Show TV’yi sırası ile Kanal D (%28), Star TV (%10), ATV (% 6), TRT ise (% 4) ve izledi.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.