“İşte Benim Öyküm” yarışması sonuçlandı

TNT Ekspres Türkiye ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi işbirliği ile bu yıl 5.’si gerçekleştirilen “İşte Benim Öyküm” yarışması sonuçlandı.

16.05.2011 - 00:00 | MediaCat

TNT Ekspres Türkiye ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi işbirliği ile bu yıl 5.’si gerçekleştirilen “İşte Benim Öyküm” yarışması sonuçlandı.

TNT Ekspres Türkiye ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi ile birlikte bu yıl 12. kez düzenlenen “TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” kitap toplama kampanyası tüm hızıyla devam ederken, bu yıl beşincisi gerçekleştirilen “İşte Benim Öyküm” isimli öykü yarışmasında kazanan öğrenciler belli oldu. Finalistler İstanbul’da gerçekleşen törenle ödüllerini aldılar. Ödül törenine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr Aysel Çelikel ve TNT Ekspres Türkiye Genel Müdürü Turgut Yıldız katıldı.

TNT Ekspres Türkiye Genel Müdürü Turgut Yıldız, ÇYDD Zeytinburnu Şubesi Başkanı Sema Murat, Psikolog İrem Akduman, Çocuk Kitapları Yazarı Gülsevin Kıral, Sabancı Üniversitesi Yazma Becerileri Merkezi’nde yaratıcı yazma hocası ve yazar Gülayşe Koçak’ın jüri üyeliğini yaptığı “İşte Benim Öyküm” öykü yarışması 7-10 ve 11-14 yaş grupları olmak üzere iki ayrı kategoride yapılıyor.

İlköğretim öğrencileri yarışma kapsamında okudukları bir kitaptan esinlenerek kendi öykülerini yazdıkları yarışmada bu yıl 7-10 yaş grubunda Ankara – Faik Hızıroğlu İlköğretim Okulu’dan Şeval Çelik “Ispanak Yemeği” öyküsü ile birinci oldu. Aynı grupta Urfa – GAP İlköğretim Okulu öğrencisi Emel Aslan “Deniz Tutkusu” öyküsü ile ikinci, Tokat – Yeşilırmak İlköğretim Okulu öğrencisi Burcu Aday ise “Sizin için ne yapabilirim?” öyküsü ile üçüncü oldu.

11-14 yaş grubunda ise Urfa – Suruç Yatılı İlköğretim Okulu öğrencisi Özlem İkbal “Ünzile’ler Olmasın” öyküsü ile birinci olurken, Tokat – Evyaba İlköğretim Okulu öğrencisi Amine Köklü “Gül Bahçesi” öyküsü ile ikinci, Mardin – Eskin Köyü İlköğretim Okulu’ndan Ahmet Karadeniz ise “Bastım Bastım Gölgene Bastım” öyküsü ile üçüncü oldu.

Juri özel ödülü ise bu yıl 7 – 10 yaş grubunda Ankara – Faik Hızıroğlu İlköğretim Okulu’dan “Ece Lunaparkta öyküsü” ile Betül Eda Çağırtekin verilirken, 11-14 yaş grubunda Kırklareli Nadirli MFO İlköğretim Okulu öğrencisi Ronahi Baran “Cennetten Bir Gün” adlı öyküsüyle Juri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

TNT Ekspres Türkiye tarafından ödüllendirilen tüm öğrencilere lise bitimine kadar eğitim bursu, birinci olan öğrencilerin okullarına da bilgisayar verildi. Ödül töreni için öğretmenleriyle birlikte İstanbul’a gelen öğrenciler, özel olarak hazırlanan İstanbul gezisinde de gönüllerince eğlendiler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.