‘Sevgilim bir odun’ afişleri tartışma yarattı

Alışveriş merkezi İstinyePark, 14 Şubat'ta hediye almayan erkekleri oduna benzeten...

12.02.2008 - 09:46 | MediaCat

Alışveriş merkezi İstinyePark, 14 Şubat’ta hediye almayan erkekleri oduna benzeten “Sevgilim bir odun” afişi hazırladı. Bazı reklamcılar afişlerin “cinsiyet ayrımcılığı” yaptığını söyledi.

Sevgililer Günü’ne birkaç gün kala pek çok alışveriş merkezi kırmızı kalpler, balonlar gibi klasik figürlerle süslendi. Sabah gazetesinin haberine göre, büyük bir endüstriye dönüşen 14 Şubat Sevgililer Günü’nde dikkat çekmeye çalışan İstanbul’daki alışveriş merkezi İstinyePark ise hazırlattığı reklam panolarıyla dikkat çekti. Üstünde “Sevgilim bir odun” ve “Tek hücreliler bile ondan daha romantiktir” gibi esprili ifadeler yer alan afişler, trafiğin yoğun olduğu bölgelere yerleştirildi. Reklamı hazırlayan ajans tercihlerini, “Sevgilim bir odun diyen memnuniyetsiz sevgililerin sesi olmayı seçtik” diyerek açıkladı.


Reklamcılar ikiye bölündü…

PELİN ÖZKAN / MEDIACAT
Mesaj olumsuz

“Kendimi erkeklerin yerine koyarak, düşündüm. Bu reklam bana itici gelebilirdi. Nedeni de tonu iyi tutturulamamış bir espri anlayışı ya da
Sevgililer günü için hazırlanan ‘Sevgilim bir odun’ afişlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Beğendim, memnuniyetsiz sevgililerin sesi olmuş
Beğenmedim, hem cinsiyet ayrımcılığı yapıyor hem de hediye almayı bir zorunluluk gibi gösteriyor
olumsuz mesaj.”

HALUK MESÇİ / MAHİ MAHİ
Erkek suçlanmış

“İfadeler erkekleri suçlar gibi…Bunun cinsiyet ayrımcılığı olduğunu düşünüyorum. Erkekler biraz dikkatsiz. Ama iki billboard’la erkeklere taş atmak hakkaniyete uymaz.”

GÜNSELİ ÖZEN OCAKOĞLU
Çok cesurca

“Mesaj kütük gibi ağır. İstinyePark’ı cesaretinden dolayı kutlarım. Firma yeni bir Sevgililer Günü hatırlatmasının ötesinde yeni bir sevgili ilişkisi dönemi başlattı.”

Kaynak: Sabah

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.