MediaCat

Sanat eserine dönüşen Noel anıları

Microsoft yeni kampanyasında Noel anılarını yapay zekâyla sanat eserine dönüştürüyor.

Bayramlar, özel günler geniş kitlelerle kutlanır ama o günleri insanlar için çok özel kılan en yakınlarındakilerle paylaştığı anılarıdır. Microsoft da Noel kampanyasında bu noktadan hareket ediyor ve insanların Noel anılarını sanat eserlerine dönüştürüyor.

Kampanya için transmedya sanatçısı Ellie Pritts ile işbirliği yapan Microsoft, New York sokaklarına çıktı ve insanlara Noel’in kendileri için ne anlama geldiğini sordu. Pritts yedi ayrı insana kulak verdi ve insanların Noel anılarının her biri Microsoft Designer’ın yapay zekâ araçlarının yardımıyla eşsiz sanat eserlerine dönüştü.

Kampanya, yedi kişinin sanat eserine dönüşen Noel anılarına odaklı 30’ar saniyelik spotlarıyla Microsoft’un dijital ve sosyal mecralarında yayınlanıyor. Microsoft.com/holidays adresinde kampanya hakkında detaylı bilgi yer alırken dileyenler bing.com/create adresinden kendi görsellerini yaratabiliyor.

McCann New York Global Yönetici Kreatif Direktörü Cristina Reina, Pritts ve kreatif ekibin hem Noel anılarını yansıtacak kadar spesifik hem de neşeli ve merak uyandıracak bir şey elde edene kadar, her bir eserde kompozisyon ve stili zorlamaya devam ettiklerini ifade ediyor.

Microsoft Baş Marka Sorumlusu Kathleen Hall ise yapay zekâ ve Microsoft Designer ile herkesin sanatçı olabileceğini, anılarını canlandırıp paylaşabileceği şaheserler yaratabileceğini ekliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.