MediaCat

İyilik kazanır

Apple’dan iyiliğin kazanmasına katkı sunan Noel reklamı.

Gündüzlerin tat kaçıranı hava karardığında günün kurtaranı oluyorsa, hayata bakış açısını değiştirmek, karmaşayı besleyen kutupların uzlaşmasında işe yarayabilir. Tabii yaratıcılığın olası katkısını da unutmamak gerek.

Bu Noel için yayınladığı yeni filmi Fuzzy Feelings’te Apple, gündüzleri mesaiyi çekilmez kılan amirinden intikamını geceleri onu stop motion evrenine taşıyarak alan bir sanatçının yaşamından bir kesiti ekrana taşıyor. Kadının yaşadığı bu döngüye kötücül damarını keserek iyilik katan ise umulmadık o kişinin elinden, bir Noel geleneğiyle geliyor.

TBWA\Media Arts Lab imzalı filmde iPhone 15 Pro Max ile çekilen görüntüler MacBook Air ile kurgulanıyor.

Apple’ın paylaştığına göre hiçbir ek lens olmaksızın iPhone ile çekilen filmin yönetmenleri Emmy ödüllü Lucia Aniello ve İsveçli stop motion yönetmeni Anna Mantzaris.

Apple, filmin yapımını Mantzaris ile anlatan bir kamera arkası videosu da paylaştı.

Ad Age’e yaptığı açıklamada kıyafetlerden sokak lambalarına her nesnenin elle yapıldığını söyleyen Apple Pazarlama İletişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tor Myhren, “İster büyük ister küçük adımlarla olsun, Apple olarak tutkulu yaratıcı insanların dünyayı değiştirebileceğine inanıyoruz. Filmin kahramanı arızalı bir ilişkiyi onarabilmek için cihazlarımızı kullanarak tam da bunu yapıyor. Yapılan çok ufak, nazik ve insani. Umarım hepimizin ilişki kurabileceği bir şeydir” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.