Sağlık temelli en iyi sosyal sorumluk projeleri ödüllendiriliyor

Sağlık iletişimini sağlıklı bir yapıya kavuşturmak için düzenlenen “Farmaskop Ulusal Sağlık İletişimi Ödülleri”, dördüncü kez sahiplerini arıyor.

15.05.2012 - 00:00 | MediaCat

Sağlık iletişimini sağlıklı bir yapıya kavuşturmak için düzenlenen “Farmaskop Ulusal Sağlık İletişimi Ödülleri”, dördüncü kez sahiplerini arıyor. Bu yıl “Ateşin kadar konuş!” sloganını benimseyen yarışma, yenilenen kategorileri ile bu kez sağlık iletişimi yapan daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Önceki yıllarda bölümlerin alt kategorisi olarak yer alan sosyal sorumluluk da ayrı bir yarışma alanı olarak karşımıza çıkıyor.

En İyi Sosyal Sorumluluk Projesine “Büyük Ödül”
“Sosyal Sorumluluk Bölümü” altında listelenen alt kategorilere, her sektörde faaliyet gösteren tüm ajans, firma ve kuruluşlar 14 Mart 2010-13 Mart 2012 dönemleri arasında uygulanmış sağlık temelli sosyal sorumluluk kampanyaları ile katılabiliyor.

Yeni açılan  “Sosyal Sorumluluk Bölümü” nü diğer kategorilerinden daha önemli kılan bir özelliği bulunuyor. Bu bölüm altındaki kategorilerin birincileri arasında seçilecek bir kampanya, yarışmada daha önceki yıllarda yer almayan “Büyük Ödül” ün sahibi olacak.

Kategoriler ve alt metinleri ise şöyle;

C01. En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kampanyası
Sağlık iletişimini kurum kimliğini ön plana çıkararak içeren, kamu yararı güden, her türlü kurumsal, kültürel, sosyal çalışma ve basılı ya da görsel medyada yer alan her türlü sağlık iletişimi kampanyası/projesi katılabilir. Bu kategoride kampanya ya da proje fikri, sağladığı yarar, içerdiği yenilikler ve yaratıcı çalışmalar birlikte değerlendirilir.

C02. En İyi Bilinçlendirme/Farkındalık Kampanyası
Sağlıkla ilişkili bir konuda kamunun farkındalığını artırmayı amaçlayan, basılı ya da görsel medyada yer alan her türlü sağlık iletişimi kampanyası ya da projesi katılabilir. Bu kategoride kampanya ya da proje fikri, sağladığı yarar, içerdiği yenilikler ve yaratıcı çalışmalar birlikte değerlendirilir.

C03. En İyi Doğa Dostu Kampanya

Doğayı koruma ve sürdürülebilir kaynak kullanımı konusunda örnek olan, basılı ya da görsel medyada yer alan her türlü sağlık iletişimi kampanyası ya da projesi katılabilir. Bu kategoride kampanya ya da proje fikri, sağladığı yarar, içerdiği yenilikler ve yaratıcı çalışmalar birlikte değerlendirilir.

C04. Kadın ya da Erkek Sağlığını Korumaya Yönelik En İyi Kampanya
Kadın ya da erkek sağlığını korumaya odaklanmış, basılı ya da görsel medyada yer alan her türlü sağlık iletişimi kampanyası ya da projesi katılabilir. Bu kategoride kampanya ya da proje fikri, sağladığı yarar, içerdiği yenilikler ve yaratıcı çalışmalar birlikte değerlendirilir.

C05. Engellilere Yönelik En İyi Kampanya
Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmayı, toplumla entegrasyonlarını güçlendirmeyi amaçlayan, basılı ya da görsel medyada yer alan her türlü sağlık iletişimi kampanyası ya da projesi katılabilir. Bu kategoride kampanya ya da proje fikri, sağladığı yarar, içerdiği yenilikler ve yaratıcı çalışmalar birlikte değerlendirilir.

C06. Sağlıklı Beslenmeye Yönelik En İyi Kampanya
Sağlıklı beslenmeye yönelik, basılı ya da görsel medyada yer alan her türlü sağlık iletişimi kampanyası ya da projesi katılabilir. Bu kategoride kampanya ya da proje fikri, sağladığı yarar, içerdiği yenilikler ve yaratıcı çalışmalar birlikte değerlendirilir.

C07. En İyi Hijyen Kampanyası
Sağlık için hijyen bilincini artırmaya yönelik, basılı ya da görsel medyada yer alan her türlü sağlık iletişimi kampanyası ya da projesi katılabilir. Bu kategoride kampanya ya da proje fikri, sağladığı yarar, içerdiği yenilikler ve yaratıcı çalışmalar birlikte değerlendirilir.

C08. En İyi Kamu Bilgilendirme/Farkındalık Kampanyası
Kamu kuruluşlarınca hazırlanan, genel olarak toplumda sağlıklı yaşam bilincini güçlendirmek ya da madde bağımlılığını önlemek gibi konuları hedef alarak davranış değişikliği yaratmayı amaçlayan veya belirli bir hastalığa/endikasyona dikkat çekmek, farkındalık yaratmak isteyen tüm çalışmalar katılabilir. Bu kategoride kampanya ya da proje fikri, sağladığı yarar, içerdiği yenilikler ve yaratıcı çalışmalar birlikte değerlendirilir.

Yarışmanın diğer tüm detayları ve başvurular için www.mci.com.tr/farmaskop2012 adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.