Türk tüketicisi en çok hangi ünlülere güveniyor?

MediaCat ve KMG’nin iki ayda bir düzenli olarak yaptığı ‘Celebrity Güven Endeksi’ araştırması bu ay da hızlı giriş ve çıkışlarla dolu. Üçüncüsü yapılan araştırmada...

01.10.2007 - 10:18 | MediaCat

MediaCat ve KMG’nin iki ayda bir düzenli olarak yaptığı ‘Celebrity Güven Endeksi’ araştırması bu ay da hızlı giriş ve çıkışlarla dolu. Üçüncüsü yapılan araştırmada Seda Sayan haftalardır süren liderliğini korurken Cem Yılmaz beşinci sıraya geriliyor. Sibel Can’ın dördüncü sıradan girdiği listede Uğur Dündar ikinci, İbrahim Tatlıses üçüncü sırada.

Bu ayki sonuçlara göre Seda Sayan yine birinci sırada yer alırken Cem Yılmaz beşinci sıraya geriledi. Araştırmanın ikici sırasında Uğur Dündar, üçüncü sırasında ise İbrahim Tatlıses yer alıyor.

Mayıs ve Temmuz 2007 dönemlerinde olduğu gibi, bu dönemde de Seda Sayan endeks puanını yüzde 44’den yüzde 47’ye çıkararak ilk sırada yer alıyor ancak geçen dönem yüzde 34 endeks puanı ile ikinci sırada yer alan Cem Yılmaz, yüzde 20 ile beşinci sıraya geriliyor. Bir önceki dönemde üçüncü sırada yer alan Uğur Dündar’ın puanı yüzde 33’den yüzde 39’a, sırası ise ikinciliğe yükselirken, İbrahim Tatlıses de yüzde 27 ile dördüncü sıradaki yerinden yüzde 34 ile üçüncülüğe yükseliyor.

Duruma yaşlara göre baktığımız zaman da oldukça ilginç sonuçlar dikkat çekiyor. Seda Sayan hem 35 yaş ve altı hem de 36 yaş ve üstü tüketicilerin marka tercihindeki etkisinde ilk sıradaki yerini korurken, güven endeksi yaşça büyük olan grupta 57’ye çıkıyor.

Listeye girenler ve listeden çıkanlar kim? Haberin devamı ve Celebrity Güven Endeksi’nin tamamı MediaCat Ekim sayısında.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.