Publicis One üst yönetimi belli oldu

50 ülkeyi bu isimler yönetecek.

01.04.2016 - 13:47 | Ozan Mert

Publicis One üst yönetimi belli oldu

Dünyanın en büyük ajans holding şirketlerinden Publicis Groupe’un geçtiğimiz Aralık ayında duyurduğu yeni yapılanmanın ayrıntıları açıklanmaya devam ediyor.

Bünyesindeki ajansları varlık paylaşımına dayalı dört farklı çözüm grubunda toplayan ve her müşterisi için bu grupların sunduğu hizmetlere erişimi koordine edecek birer direktörlük oluşturan şirket bir yandan da, gelirinin yüzde 90’ını sağlayan 20 ülkenin dışında kalan ülkelere gereken özeni göstermek için ayrı bir örgüt kuracağını duyurmuştu. Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 50 ülkedeki Publicis ajanslarını aynı çatı altında toplayan Publicis One isimli bu örgütün üst yönetimi belli oldu.

Publicis’ten yapılan açıklamaya göre, CEO’luğunu Jarek Ziebinski’nin üstlendiği Publicis One’da Latin Amerika’da Monica Gadsby bölgesel CEO olarak atanırken, aynı bölgenin CFO’su Joseph Piazza oldu. Asya’da bölgesel CEO sorumluluğunu Nicolas Menat, bölgesel CFO rolünü de Ricardo Roces aldı. 25 ülkeden oluşan EMEA bölgesinde Benelux ülkelerinden sorumlu bölgesel CEO pozisyonuna Joahn Parmentier, Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinden sorumlu bölgesel CEO rolüne de Misa Lukic atandı. Afrika’dan sorumlu CEO görevi de Kevin Tromp’un oldu. Lukic ve Tromp’a EMEA Bölgesi’nden sorumlu CFO olarak atanan David Clark destek verecek. Global yönetim seviyesinde Alice McCreath CFO olarak, Maree Prendergast CTO ve Karen Lim İletişim Direkötrü olarak görevlendirildi.

Ziebinski konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:

Yılın başında Publicis Groupe’ta çok anlamlı bir değişim başlattık. Bu değişim, yepyeni bir global girişim olan Publicis One’ın yaratılmasını da içeriyor.

Bu yolculuğa adım atarken ilk misyonumuz güçlü bir liderlik takımı yaratmaktı. Publicis Groupe’taki birbirinden farklı formasyonları, yetenekleri, girişimci ruh ve marka bağımsız bakış açılarını bütünleştirerek işimize yansıtacak liderler Publicis One’ın takımını oluşturuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.