MediaCat

Publicis WorldWide yeni logosunu duyurdu

Yeni logo, 1927’de kullanılan ilk logodan ilham alıyor.

Publicis WorldWide yeni logosunu duyurdu

Publicis WorldWide, 84 ülkede 13 binin üzerinde çalışanın görev aldığı ajans ağının tamamında kullanılacak yeni logosunu tanıttı.

Ajans, yeni logonun kurucu Marcel Bleustein-Blanchet tarafından 1927’de tasarlanan Publicis‘in ilk logosuna saygı duruşu niteliğinde yaratıldığını söylüyor. Bleustein-Blanchet’in ofisinin kapısını süsleyen ilk logonun dönemin Art Deco akımını yansıttığını söyleyen ajans, tasarımın o dönem cesur, seksi ve modern bulunduğunu belirtiyor. Bleustein-Blanchet’in “hayatımın kapısı” olarak nitelediği ilk ofis kapısının 1950’lerde gerçekleşen Champs Elysées’deki yeni adrese taşınma sırasında da geride bırakılmadığı ve yeni ofiste de kullanılmaya devam edildiği vurgulanıyor.

Publicis WorldWide yeni logosunu duyurdu

Yeni Publicis WorldWide kimliğinin geçmişten aldığı ögeleri, simetri ve basitlik gibi yeni modern özellikleri ile kasıtlı olarak bir araya getirdiğini söyleyen ajans, ikonik aslan başının korunduğuna dikkat çekiyor. Ajansın duyurusunda, tazelenen tasarımın Publicis WorldWide’ın, Maurice Lévy tarafından yönetilen çatı holding şirketi Publicis Groupe‘tan ayrıştırılmasını kolaylaştıracağı ifade ediliyor.

Ajansın yeni logosu, Publicis WorldWide Kuzey Amerika ofisi imzası taşıyor.

Publicis WorldWide yeni logosunu duyurdu

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.