MediaCat

Hepimiz birimiz birimiz hepimiz için

Publicis’teki yeniden yapılanmanın ayrıntıları belli oluyor.

Hepimiz birimiz birimiz hepimiz için

Publicis Groupe geçen ay bünyesindeki ajansları varlık ve kabiliyet paylaşımına dayalı dört ayrı grupta (çözüm merkezleri) toplayacak, şirketin örgütlenmesini “baş aşağı çevirecek” bir yeniden yapılanma planının haberini vermişti. Planın ayrıntıları belli olmaya başladı.

Publicis’ten yapılan açıklamaya göre şirket bünyesindeki tüm global kreatif ajans ağları -Publicis Worldwide, Leo Burnett, Saatchi & Saatchi, BBH– ayrıca prodüksiyon şirketi Prodigious ve iletişim ajansı MSLGROUP, Publicis Worldwide CEO’su Arthur Sadoun’un yönetimindeki Publicis Communications grubunda toplandı. Sadoun, Leo Burnett CCO’su Mark Tutssel yönetiminde faaliyet gösterecek bir kreatif kurul oluşturdu.

Publicis Communications grubunda yer alan ajanslar ayrı varlıklar olarak faaliyetlerini sürdürecekler; ancak müşterilerin grubun bütün kaynaklarına erişimi olacak. Örneğin her ajans grupta toplanan 7 bin kişilik dijital kadronun sunduğu uzmanlıklardan ve diğer ajansların sosyal, mobil, CRM ve e-ticaret platformlarından yararlanabilecek. Ayrıca Prodigious’un prodüksiyon platformunu kullanarak çoklu mecra kullanımına uygun içerik üretebilecekler. Aynı zamanda shopper marketing uzmanlıklarını bir araya getirmek için Arc, Saatchi X, Vivid ve The Creative Counsel ajansları grubun altında Arc markasında toplanıyorlar.

Publicis Communications global düzeyde Global ComEx isimli bir heyet tarafından yönetilecek. Bu heyet gruptaki ajansların global liderlerinden oluşuyor (Robert Senior, Justin Billingsley/Saatchi & Saatchi; Tom Bernardin, Rich Stoddart/Leo Burnett; Andrew Bruce, Loris Nold/Publicis Worldwide; Neil Munn/BBH; Guillaume Herbette/MSLGROUP; Jean-François Valent/Prodigous). Bunların yanı sıra Chief Talent Officer (Sophie Martin-Chantepie), Chief Transformation Officer (Charlotte Duthoo), Global CFO (Patrick Dumouchel) ve Kuzey Amerika CFO’su (Bill Cochrane) olmak üzere bu düzeyde dört yeni pozisyon oluşturuldu.

Yerel düzeyde ise her pazar için gruptaki ajansların yöneticilerinden oluşan ülke yönetimleri oluşturulacak. Bu ekipler bir Global ComEx üyesine rapor verecekler. Müşteriler de bu yapıda Global ComEx’e rapor verecek müşteri direktörleri ve bu yılın ilerleyen döneminde atanacak Chief Client Officer’lar tarafından temsil edilecekler.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.