MediaCat

Bu reklamlar silinmek istiyor

Samsung’dan Galaxy S24 Ultra’nın Obje Silgisi özelliğini tanıtan gerilla çalışması.

Reklamların zaman zaman sinir bozucu olabildiği ortada. Reklamcılığın bu olumsuz tarafının gayet farkında olan Samsung, ajansı Leo Burnett ile birlikte işi bir adım öteye taşıyor ve ondan bir kampanya çıkarıyor.

Almanya’da hayata geçirilen gerilla çalışmada ülkenin en fotoğraflanası yerlerinde aniden reklamlar beliriveriyor. Kimi zaman koca kamyonlarla park edilen kimi zaman ellerde yükselen reklamlar, fotoğraflarda istenmediklerini ve sinir bozucu olduklarını kendileri de kabul ediyor. Silinmelerini talep eden reklamlar, Samsung Galaxy S24 Ultra’nın fotoğraflarda istenmeyen kişi ve objeleri silmeye yarayan yapay zekâ destekli Obje Silgisi özelliğini tanıtıyor.

Leo Burnett Almanya Kreatif Direktörü Benjamin Merkel, Annoying Ads (Sinir Bozucu Reklamlar) kampanyasının, yeni Galaxy S24 Ultra’nın yapay zekâ yardımıyla akıllı telefon dünyasında yarattığı devrimi vurguladığını ve en az onun kadar devrimci bir gerilla kampanyası olduğunu söylüyor.

Samsung Pazarlama Başkan Yardımcısı Mario Winter ise kampanyayla yalnızca Almanya’nın en popüler turistik yerlerini yakalamakla kalmadıklarını, geniş bir kitlenin dikkatini çektiklerini ifade ediyor. Winter, “Obje Silgi’sinin olanaklarından ve gerekliliğinden haberdar olmalarını sağlayarak, istenmeyen objelerin ne kadar kolay silinebileceğini eğlenceli bir şekilde gösterdik” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.