MediaCat

Publicis’ten kanser hastası çalışanlara destek çağrısı

Publicis Groupe, işyerinde kanser damgasını silmek adına Working with Cancer’ı hayata geçirdi.

Publicis’ten kanser hastası çalışanlara destek çağrısı

Geçtiğimiz yıl kanser teşhisi konulan ve tedavi gören CEO’su Arthur Sadoun’un kanser hastalarının en az hayatları kadar işlerini kaybetmekten de endişe duyduklarına dair binlerce mesaj almasının ardından Publicis Groupe, işyerinde kanser damgasını silmek adına sektörler arası Working with Cancer (Kanserken Çalışma) koalisyonunu başlattı.

Publicis Foundation öncülüğünde, aralarında Memorial Sloan Kettering Cancer Center (MSK), MacMillan Cancer Support ve Gustave Roussy Institute’un da bulunduğu kanser yardımlaşma dernek ve kurumları ile Dünya Ekonomik Forumu işbirliğinde hayata geçirilen Working with Cancer, 17 Ocak tarihinde Davos’ta dünyanın önde gelen şirketlerinden bazılarını çalışanları için olabildiğince açık, destekleyici ve iyileştirici çalışma kültürü oluşturmaya çağıran bir dizi taahhüde katılmaya çağırdı. Working with Cancer, büyük küçük demeden iş dünyasının dünyanın dört bir yanındaki tüm oyuncularını Workingwithcancerpledge.com üzerinden harekete katılmaya ve bünyelerindeki kanser hastası çalışanlara taahhütlerini özetlemeye davet ediyor.

Publicis Groupe, kanser hastalarına en az bir yıl iş güvencesinin yanı sıra kendilerine ve organizasyondaki bakımverenlere kariyer desteği sağlanmasını taahhüt ediyor. Taahhütler, kanser hastalarının durumlarını çalışma arkadaşlarından sakladıklarında yaşadıklarını gösteren Work/Life kampanyasıyla destekleniyor.

Publicis Groupe’un taahhütleri şöyle:

  • Kanser teşhisi konulan tüm Publicis Groupe çalışanlarının işleri, maaş seviyeleri ve sosyal hakları en az bir yıl süreyle güvence altına alınacak, böylece tedavilerine odaklanmaları sağlanacak.
  • Tüm Publicis Groupe çalışanlarına, işe döndüklerinde kişisel kariyer desteği verilecek.
  • Etkilenen tüm Publicis Groupe çalışanları, Marcel platformu üzerinden, destek vermek amacıyla uygun eğitim almış gönüllülerden oluşan bir iç topluluğa erişebilecek.
  • Yakın ailelerindeki kanser hastalarının birincil bakıcı rolündeki tüm Publicis Groupe çalışanları, enerjilerini hem iş yerinde hem de bakıcı rolünde koruyabilmeleri için ihtiyaç duydukları esneklik ve zaman düzenlemelerini yönlendirmek amacıyla kişiye özel profesyonel destek alacak.

Lansman itibarıyla Working with Cancer’a destek sunan global şirketler arasında Abbvie, Adobe, AXA, Bank of America, BNP Paribas, BT, Carrefour, Citi, Disney, EE, Google, Haleon, L’Oréal, Lloyd’s, LVMH, Marriott, McDonald’s, Meta, Mondeléz, Microsoft, MSD, Nestlé, Orange, Omnicom, Pepsico, Reckitt, Renault Group, Sanofi, Toyota, Unilever, Verizon ve Walmart bulunuyor.

Working with Cancer, 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde büyük çaplı bir medya çağrısıyla herkesi kanser hastası meslektaşlarını desteklemeye çağıracak. Çağrının herkese ulaşması adına geniş kapsamlı bir kampanya ve dünyanın dört bir yanından iş ortaklarının bağışlarıyla 100 milyon dolar tutarında medya ile desteklenecek.

Geçtiğimiz günlerde Publicis Groupe Yönetim Kurulu Başkanı Maurice Lévy ve CEO’su Arthur Sadoun, grubun yeni yıl dileklerini sunduğu videosunda HPV kaynaklı kanser konusuna dikkat çekmişti.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.