MediaCat

Publicis’ten 3,7 milyar dolarlık dijital hamle

Publicis Groupe, dijital network devi Sapient’i 3,7 milyar dolara satın aldığını açıkladı.

Publicis’ten 3,7 milyar dolarlık dijital hamle

Publicis Groupe, Omnicom macerasından sonra sahneye geri döndü. Fransız holding gün içinde yaptığı açıklamada, Boston merkezli dijital network Sapient Corp‘u 3,7 milyar dolar karşılığında çatısı altına aldı. Bu anlaşma Publicis.Sapient adı verilen yeni bir dijital platformun doğuşunu da sağladı.

Şirketler anlaşmanın, ABD ve Almanya’da gerçekleşecek bir dizi yasal işlemin ardından 2015’in ilk çeyreğinde tamamlanmış olacağını bildirdi. Publicis CEO’su Maurice Levy ise yaptığı açıklamada, “Sapient, müşterilerimize dijital dönüşüm sürecinde en iyi faydayı sağlayacak ve hepsi aynı oranda önemlilik arz eden pazarlama, iletişim ve omni-channel ticaret gibi alanlarda güç kazanan; teknolojinin içine doğmuş en değerli kurumlardan biridir. Bu anlaşma Publicis Groupe’ye, yeni gelir modelleri yaratmada ve yeni pazarlara ulaşmada fırsat sağlayacak” dedi.

Publicis Groupe 2013’te yaptığı açıklamada, beş yıl boyunca gerçekleştirecekleri dijital alımların 4 milyar doları bulabileceğini belirtmişti.

Kaynak: Advertising Age, Fotoğraf: sebby@flickr

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.