Petrol Ofisi 2006 Faaliyet Raporu 900 firma arasından Altın Ödül aldı

Petrol Ofisi’nin 2006 Faaliyet Raporu, 23 ülkeden 900 firmanın katıldığı LACP tarafından düzenlenen 2007 Spotlight Awards’ta genel klasmanda Altın Ödül kazandı.

11.12.2007 - 15:08 | MediaCat

Petrol Ofisi’nin 2006 Faaliyet Raporu, 23 ülkeden 900 firmanın katıldığı LACP tarafından düzenlenen 2007 Spotlight Awards’ta genel klasmanda Altın Ödül kazandı.

Petrol Ofisi’nin kurulduğu 1941 yılında Türkiye’de yaşanan önemli olayları satır başlarıyla ve orijinal fotoğraflarıyla işleyen 2006 Faaliyet Raporu, ‘En iyi içerik’ kategorisinde de 57 kurum arasından Gümüş Ödül’e layık görüldü.

Petrol Ofisi, akaryakıt ve madeni yağ sektöründeki liderliğini iletişim çalışmalarıyla da sürdürüyor. Petrol Ofisi, 2006 Faaliyet Raporu’nun 23 ülkeden 900 firmayla içerik ve görsel açıdan yarıştığı LACP (League of American Communications Professionals) tarafından düzenlenen ‘2007 Spotlight Awards–Print, Video&Web Communication Competition’da, genel klasmanda Altın Ödül kazandı.

Ayrıca Petrol Ofisi 2006 Faaliyet Raporu, 2001 yılından bu yana farklı disiplinlerdeki örnek iletişim çalışmalarını belirlenen kriterlere göre derecelendirerek ödüllendiren LACP tarafından kendi klasmanında 57 kurum arasında ikinciliği alarak, ‘En İyi İçerik’ kategorisinde de Gümüş Ödül’e layık görüldü.

Jürinin görsel kalite, içerik kalitesi, yaratıcılık, mesajın netliği ve işlerlik kriterlerine göre en yüksek puanları elde eden Petrol Ofisi 2006 Faaliyet Raporu, görsel ve içerik tasarımıyla ‘mükemmel’ olarak değerlendirildi.

Petrol Ofisi Top 100’de 25. sırada
ABD, Avusturya, Kanada, Almanya, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Hollanda, İngiltere ve Türkiye gibi farklı coğrafyalardan 23 üyesi bulunan LACP’in bu yılki yarışmasına 900’ün üzerinde firma başvuruda bulundu. Petrol Ofisi yarışmada, aralarında Chessna Aircraft, Merck, Sony Electronics, Bayer, Adidas Group, Kodak, Toyota Motor Sales, Hewlett-Packard, Fujitsu Siemens, Henkel, Chevron, Ernst&Young gibi dünya devlerinin yer aldığı Top 100 arasında 25. sıraya Türk şirketi olarak yerleşme başarısını gösterdi.

Petrol Ofisi’nin kurulduğu 1941 yılında Türkiye’de yaşanan önemli olayları satır başlarıyla ve orijinal fotoğraflarıyla gündeme taşıyan 2006 Faaliyet Raporu, şirketin gücünü, büyüklüğünü ve yenilikçi dinamizmini yansıtıyor. Ayrıca Petrol Ofisi’nin özelleştirme sonrası yaşadığı değişimi gözler önüne seriyor.

Petrol Ofisi’nin 2005 Faaliyet Raporu da, geçen yıl ABD’de iletişim sektörünün ‘Oscar’ı olarak kabul edilen Mercury Mükemmellik Ödülleri yarışmasında iki kategoride altın, bir kategoride ‘Onur Ödülü’ne layık görülmüştü. Petrol Ofisi ayrıca, altın ödül sahiplerinin kendi arasında yarıştığı ‘Büyük Ödül’ün sahibi de olarak önemli bir başarıya imza atmıştı.

Petrol Ofisi 2006 Faaliyet Raporu’nun künyesi:
Yayın Koordinatörü: Banu Gülsever
Yapım: BEK Tasarım
Konsept: Bülent Erkmen
Editör ve metin yazımı: Suna Dokur
Grafik tasarım: BEK Tasarım
Baskı: Mas Matbaa

Bilgi için:
Şahika Turhan
Ünite İletişim – (212) 272 93 13
sahika.turhan@unite.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.