Migros kadın istihdamında birinci

Migros Ticaret A.Ş, Türkiye bazında ‘2010 Yılında En Yüksek Prim Ödeyen İşverenler’ ve ‘2010 Yılında En Fazla Kadın Sigortalı Çalıştıran İşverenler’ sıralamasında iki ödüle birden layık görüldü.

18.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Migros Ticaret A.Ş, Türkiye bazında ‘2010 Yılında En Yüksek Prim Ödeyen İşverenler’ ve ‘2010 Yılında En Fazla Kadın Sigortalı Çalıştıran İşverenler’ sıralamasında iki ödüle birden layık görüldü. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilen ve kurumların ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına sağladığı katkıdan dolayı ödüllendirildiği sıralamanın sonuçları Ankara’da düzenlenen ödül töreniyle açıklandı. Törende En Çok Kadın İstihdam Eden İşveren Ödülü’nü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’den Migros Ticaret A.Ş. Endüstri İlişkileri ve Destek Hizmetler Grup Müdürü Serdar Kaşıkçı ve İnsan Kaynakları Şubeler Koordinasyon Müdürü Muhterem Çelik aldı.

Migros Ticaret A.Ş. ‘2010 Yılında En Fazla Kadın Sigortalı Çalıştıran İşverenler’ kategorisinde birinci, ‘2010 Yılında En Yüksek Primi Ödeyen İşverenler’ kategorisinde beşincilik ödülüne layık görüldü.

Geçtiğimiz iki sene içerisinde de arka arkaya ‘En Yüksek Primi Ödeyen İşverenler’ sıralamasında ödül alan Migros Ticaret A.Ş., bu sene bu ödüllere ‘En Fazla Kadın Sigortalı Çalıştıran İşverenler’ kategorisindeki birinciliğini de ekledi.

Kaşıkçı: “Kadın istihdamında başı çekmekten çok mutluyuz”

Migros Ticaret A.Ş. Endüstri İlişkileri ve Destek Hizmetler Grup Müdürü Serdar Kaşıkçı, ödüllerin çalışan haklarına saygı ve yasal yükümlülüklere uygun, kayıtlı istihdamı kurumsal bir ilke olarak benimseyen Migros Ticaret A.Ş.’nin bu alandaki iddiasını bir kez daha tescil ettiğini belirtti. Kaşıkçı, bu yıl elde ettikleri ‘En Fazla Kadın Sigortalı Çalıştıran İşveren’ ünvanının önemini şöyle ifade etti: “Bizim için bu birincilik çok anlamlı. Şirketimizde yüzde 40 oranında kadın istihdamı yaratmış durumdayız. Bu alanda başı çekmekten; sektörde ve endüstriyel dünyada öne çıkmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.