Nokia’nın sosyal medya dizisi

Nokia N8 ile çekilen @sosyal bilgiler’i 500 binden fazla kişi izledi.

08.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Nokia N8 ile çekilen @sosyal bilgiler’i 500 binden fazla kişi izledi.

Nokia N8 ile çekilen ve Facebook’ta izleyicilerle buluşmaya devam eden @sosyal bilgiler isimli sosyal medya dizisini 513 bin kişi izledi. Ufuk’un Ahu’ya aşkını, Haydar’ın çapkınlıklarını, İbrahim’in icatlarını anlatan ve 5’er dakikalık 8 bölümden oluşan @sosyal bilgiler projesinin reklam ajansı Wunderman Türkiye, senaristi “Bir Kadın Bir Erkek” dizisinin senaristi Murat Dişli, yönetmeni ise Dirty Cheap Creative’den Ali Yorgancıoğlu’ydu. Başrolünde, izleyicilerin “Pandora’nın Kutusu”, “Eğreti Gelin” gibi filmlerden ve “Ezel” dizisinden tanıdığı Onur Ünsal’ın oynadığı film, facebook.com/NokiaTurkiye adresinden izlenebiliyor.

Nokia Aktivasyon Müdürü İlke Karaboğalı, projenin doğuşu hakkında şunları söylüyor: “Türkiye’de hem cihazın HD film çekme özelliğini anlatacak, hem de sosyal medya kullanıcıları ve özellikle gençler arasında beğenilecek, tamamen lokal bir dijital proje yaratmak istedik. Bu kampanyayla, bir yandan Türk kullanıcısına uygun ve eğlenceli, öte yandan kendilerinin de N8 kullanarak ortaya çıkarabilecekleri bir içerik yaratmayı ve paylaşımı teşvik etmeyi amaçladık. Bu diziyle kullanıcımıza ‘Biz Nokia N8 ile asosyal bilgileri çektik, sen onunla ne yapacaksın?’ sorusunu yönelttik.”

Dizinin yönetmeni Ali Yorgancıoğlu ise dizi hakkındaki görüşlerini şöyle dile getiriyor: “Bu projenin cep telefonuyla çekilmesi kullanıcıya yakınlaşması açısından ayrı bir önem taşıyor. Telefon kameralarını, çekim kalite ve özellikleri arttıkça ve aksesuarları geliştikçe daha çok kullanacağız gibi görünüyor. Dünyada internet dizileri ve programları çok izleniyor ve sadık kitleler tarafından takip ediliyor. Mecra kendi yıldızlarını yaratmaya başladı. Maddi kazanç sağlanabilen bir alana dönüşmesiyle birlikte bu alanda yatırım yapılması kaçınılmaz hale geliyor. Türkiye’de de izleyici alışkanlığının bu yöne kayması ve mecraya özel, daha yüksek bütçeli projelere yatırım yapılması yakın.”

Dizinin başrol oyuncusu Onur Ünsal, cep telefonuyla çekilen bir dizide oynamanın kendisi için daha kolay olduğunu söylüyor: “Ne olursa olsun cep telefonuyla bir dizi çekmek önemli bir iddia. Her ne kadar çekim kaliteleri yükselse de birçok teknik ayrıntıya çok daha fazla önem vermeniz gerekiyor. Ama cep telefonunun karşısında oyun vermek, diğer teçhizatlara göre daha rahat. Sanki tesadüfen kadraja girmişsiniz, herkes size bakmıyormuş gibi…”

Dizide Ahu’yu oynayan Tuğba Melis Türk ise cep telefonuyla çekilen bir dizide oynamanın hiçbir zorluğu olmadığını, aksine çok kolay ve keyifli olduğunu söylüyor. En çok animasyonların ekleneceği kısımda zorlandığını belirten Türk, yakın çevresinden dizinin devamının gelmesi ya da televizyon için çekilmesi konusunda talepler aldığını ifade ediyor.

@sosyal bilgiler Kampanya Künyesi
Proje Sahibi: Nokia – İlke Karaboğalı
Reklam Ajansı: Wunderman
Yaratıcı Grup: Berk Bayri, Bilal Gül, Nur Demir, Ogan Güner
Proje Yöneticisi: Meryem Özdemir
Müşteri İlişkileri: Nihan Çetinkaya
Film Yönetmeni: Ali Yorgancıoğlu
Ajans Prodüktörü: Özlem Seçkiner
Senaryo: Murat Dişli
Şarkı Söz: Kaan Sezyum
Müzik: 3K1A
Oyuncular: Onur Ünsal, Ozan Özcan, Deniz Alnıtemiz, Tuğba Melis Türk
Yapım Şirketi: Dirty Cheap Creative
Yönetmen Asistanı: Gizem Acarla
Yönetmen, Post-prodüksiyon: Mehmet Kızılay
Görüntü Yönetmeni: Murat Akay
Post-prodüksiyon: Serdar Çetin
Kamera Ekibi: Dinçer Oruçoğlu, Uluç Ali Kılıç
Kamera Arkası: Ege Hasırcı
Prodüksiyon: Ekin Moral, Ömer Abra
Casting: Melis Bayraktar
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.