Garanti’ye 200 milyon Euro kredi

Garanti Bankası, 10 yıl vadeli 200 milyon Euro tutarında seküritizasyon kredisi sağladı...

25.08.2008 - 14:22 | MediaCat

Garanti Bankası, uluslararası sermaye piyasalarından DPR (Yurtdışı Havale Akımlarına Dayalı) seküritizasyonu yoluyla kredi sağladı. Garanti, Londra merkezli yatırım bankası Barclays Capital liderliğinde düzenlenen işlem kapsamında, Avrupa Yatırım Bankası’ndan (AYB) 200 milyon Euro tutarında kredi aldı. AYB’nin koşullarını belirlediği 10 yıl vadeli kredi, net toplam varlığı 75 milyon Euro’yu geçmeyen ve en fazla 500 çalışanı bulunan KOBİ’lere kullandırılacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Küresel dalgalanmanın devam ettiği ve yurtdışı borçlanma olanaklarının azaldığı bu süreçte, uluslararası piyasalardaki itibarımız ve başarılı performansımız sayesinde, kolaylıkla finansman sağlayabiliyoruz. Özellikle dünyada artık neredeyse hiç işlem yapılamayan seküritizasyon yöntemiyle borçlanmayı hâlâ yapabilmemiz, çok önemli bir başarı. Ekonominin itici gücü konumundaki KOBİ’lerimizin rekabet gücünü artıracak yeni bir finansman olanağı yaratmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

İşlem sonrasında, Garanti Bankası’nın seküritizasyon yoluyla elde ettiği uzun vadeli yurtdışı kredilerin toplamı 3.6 milyar doları aştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.