Edebiyat aleminden reklam alemine çağrı

Hep markalar için yazdınız, artık kendiniz için yazma zamanı.

26.04.2016 - 13:37 | Arzu Nilay Kocasu

Edebiyat aleminden reklam alemine çağrı

F. Scott Fitzgerald, Joseph Heller, Elmore Leonard, Fay Weldon, Gabriel García Márquez, Salman Rushdie… Edebiyat dünyasına adını yazdırmayı başarmış pek çok usta kalem kendi hikâyelerini yazmadan önce markaların hikâyelerini yazıyordu.

Reklam sektöründen edebiyata transfer olan isimlerden ilhamla bu yıl üçüncü kez reklam, pazarlama ve muadili sektörlerde çalışanların en iyi hikâyelerini bekleyen edebiyat yarışması Winston Fletcher Fiction Prize, başvuruları kabul etmeye başladığını özel bir kampanyayla duyurdu.

Aralarında TBWA’den Lee Clow (Apple, 1984), Goodby Silverstein’dan Jeff Goodby (Got Milk?), Grey’den Vicki Maguire (British Heart Foundation), McCann’den John Mescall (Dumb Ways to Die) ve DDB’den Richard Russell’ın (Honda, Grr) da bulundukları 39 yaratıcı isme kapaklarında ses getiren kampanyalarından ilhamla hazırlanan tasarımların olduğu içi boş kitaplar yollayan yarışma, yaratıcı sektörleri yeteneklerini edebiyat ve kendileri için kullanmaya davet ediyor.

Başvuruları 31 Ağustos 2016 tarihine kadar kabul eden Winston Fletcher Fiction Prize’ın bu yılki kazananı 20 Eylül 2016’da açıklanacak. Reklam, pazarlama ve ilgili tüm sektörlerde çalışanlara açık olan yarışmaya buradan başvurabilirsiniz.

KÜNYE
Reklamveren: Winston Fletcher Fiction Prize
Reklam Ajansı: MullenLowe London
CCO: Dave Henderson
ECD: Richard Denney
Müşteri İlişkileri Ekibi: Izzy Falcon, Jess Bird
Ajans Yapımcısı: Gary Wallis
Fotoğraf: MAKE_
Rötuş: Pete Steadman
Tasarım Ekibi: Augusta Lindquist, Ryan Self, Rob Hare, Elisabeth Bolzon, Javier Leal-Olivas

Kaynak: Adweek