6 günde 1.5 milyon kişi cep’te görüntülü konuştu

İnternet hızını artıran ve görüntülü konuşma imkanı sunan 3G teknolojisini kullananların sayısı 3 milyonu geçerken...

11.08.2009 - 10:04 | MediaCat

Türk insanı, 30 Temmuz’da devreye giren 3G teknolojisini çabuk benimsedi.

İnternet hızını artıran ve görüntülü konuşma imkanı sunan 3G teknolojisini kullananların sayısı 3 milyonu geçerken, 1.5 milyon kişi görüntülü konuştu.

3G teknolojisiyle ilgili toplantıda konuşan Avea, Vodafone ve Turkcell yöneticileri, Türk insanının 6 gün önce devreye giren teknolojiye çabuk adapte olduğunu açıkladı. Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir, müşterilerinin 3G teknolojisinden en iyi şekilde yararlanması için büyük altyapı yatırımları yaptıklarını söyledi. Akdemir, 3G ile mobil ağ, sağlık, eğitim ve mobil imza etkinliklerinin yaygınlaşacağını, 3G ile kullanıcıların da alışkanlıklarının hızla değiştiğini, bunların başında mobil oyunların ve kahvaltı haberlerinin otomobillerde izlenmesinin geldiğini kaydetti.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ise son 6 günde 2 milyon abonelerinin 3G kullanmak için başvurduğunu belirtti. Ciliv, bu sürede 1 milyondan fazla kullanıcının görüntülü konuşma yaptığını kaydetti. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray da, 5 kıtada 17 ülkede sahip oldukları ileri teknolojilerle 3G altyapısını kurduklarını ve bu teknolojiyle Türkiye’nin uluslararası gelişimine hız vermeyi amaçladıklarını söyledi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, “İnanıyorum ki, Türkiye çok kısa süre sonra 3G’de içerik ihraç etmeye başlayacaktır” derken, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 3G’de vatandaşın ilgisini görüntülü konuşmanın çektiğini ama asıl büyük işin hayattaki sınırların kalkması olduğuna dikkati çekti.

Kaynak:www.gazetevatan.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.