Vuslat Doğan Sabancı: Bölgemizdeki radyo ve dergilerle ilgilenebiliriz

Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Trader Media East’in yüzde 67.3’ünü satın almak için uğraştıklarını söyledi.

12.04.2007 - 16:49 | MediaCat

Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Trader Media East’in yüzde 67.3’ünü satın almak için uğraştıklarını söyledi. Rusya ve Doğu Avrupa’nın basılı ve online yayıncılıkta lider şirketi olan TME ile, büyüme fırsatlarını değerlendireceklerini ve bölgedeki dergi, radyo fırsatlarıyla da ilgilendiklerini belirtti.

Melda Yücel’in Habertürk’teki programına konuk olan Sabancı, markanın medya için önemli olduğunu ve TME’nin çatısı altındaki şirketlerin kendi bölgelerinde lider olduklarını, Ukrayna, Polonya ve Hırvatistan gibi büyüme potansiyeli olan bölgelerin onlar için önemli olduğunu vurguladı.

Vuslat Sabancı ayrıca, Türk şirketlerinin bu coğrafyada avantajlı olduklarını belirterek “Rekabetin artışına katkıları olacak. Türk şirketlerinde dinamiklik, verimli yönetim ve kıvraklık var. Batı şirketlerinden aldıkları kurumsallık ve iyi yönetişim de bulunuyor. Önümüzde müthiş fırsatlar bulunuyor. İş yapış sistemlerine katma değer katacağız. Daha yeni rekabet ortamına giriyorlar. Önümüzde zor ve önemli bir hedef var. Gerçekte, küresel oyuncu olma fırsatı var. Bizim de onlardan öğreneceklerimiz bulunuyor. Her şey fırsatla ilgili. Batı Avrupa’da da öyle bir fırsat çıkarsa, o da önemli. Fırsatlara da bakıyoruz.” Şeklinde konuştu.

TME dışında gazetelerin durumuna ve Sabah ile ATV’nin satışına da değinen Sabancı, internetin gazeteye etkisinin olduğunu ancak gazetelerin bitmeyeceğini ayrıca Atv ve Sabah’a talip olmadıklarını söyledi.