MediaCat

Ülker Şok’a talip

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre Migros’un sahibi olduğu Şok ucuz market (iskontolu market) zincirini, Ülker satın almak istiyor.

Ülker Şok’a talip

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre Migros’un sahibi olduğu Şok ucuz market (iskontolu market) zincirini, Ülker satın almak istiyor.

Murat Ülker’in sahibi olduğu Gözde Finansal Hizmetler, BİM’in rakibi olan iskontolu mağaza zinciri Şok’u satın almak istiyor. Murat Ülker 22 Nisan’da benzer konseptteki BİM’in yüzde 10 hissesini 774 milyon TL’ye satmıştı.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Murat Ülker’in yaptığı yüzde 81.56’sı Yıldız Holding’e ait olan Gözde Finansal Hizmetler’in, Migros bünyesinde ‘indirim’ konseptiyle faaliyet gösteren ŞOK Ucuzluk Marketleri’ni satın almak için görüşme yaptığı öğrenildi.

Milliyet gazetesinin haberine göre; Ülker Bisküvi, nisan ayında BİM marketler zincirindeki yüzde 10.05 hissesini satma kararı aldı. Ülker Bisküvi, BİM Birleşik Mağazalar’daki yüzde 10.05 hissesini toplam 774.46 milyon liraya satma kararı aldığını açıklamıştı.

1.252 mağazası var

Ülker Bisküvi’nin elde edilecek kaynağın ileriye dönük yatırımlar için kullanma kararının ardından analistler, Ülker’in bu satıştan elde edeceği nakdi şirketin ana faaliyet alanı olan gıdada global bir marka da dahil olmak üzere, yeni satın almalar için kullanmasını beklediklerini söylemişlerdi.

ŞOK’un kurumsal internet sitesinde yer alan bilgiye göre Migros, ŞOK mağaza formatı ile Türkiye’de 70 ilde toplam 1.252 mağaza ile faaliyet gösteriyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.