TÜMER: Elektronik sigara paralarınızı geri alın

Tüketici Hakları Merkezi ( TÜMER ) Genel Başkanı Ömer Keser, elektronik sigara reklamının

18.01.2008 - 10:26 | MediaCat

Tüketici Hakları Merkezi ( TÜMER ) Genel Başkanı Ömer Keser, elektronik sigara reklamının yapılmasına yasak getirilmesi kararı doğrultusunda tüketicilerin, ellerinde bulunan elektronik sigaraları iade ederek ödedikleri bedeli geri isteyebileceklerini belirtti.

Keser, alınan kararla bir çok tüketicinin satın almış olduğu elektronik sigaranın aslında tüketiciye ayıplı bir mal olarak satıldığı gerçeğinin ortaya çıktığını söyleyerek, “Kanun bu durumdaki mallar için bedel iadesi hükmü getiriyor” dedi. Keser, bu durumda olan tüketicilerin satın almış olduğu yerlere yazılı müracaat ederek ellerinde bulunan ürünleri iade etmeleri ve ödedikleri bedelleri geri istemeleri gerektiğini söyledi.

Aksi bir durumla karşılaşan tüketicilerin, ilgili Reklam Kurulu kararı ve ellerinde bulunan belgelerle birlikte Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine müracaat ederek ödemiş oldukları bedelin iadesini isteyebileceklerini da kaydetti.

Kaynak: Akşam

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.