Hayaletler de parti yapar

Ne de olsa eğlenmek onların da hakkı...

20.04.2018 - 14:17 | Sencer Uçar

Hayaletler de parti yapar

Hayaletler hakkında tarifsiz bir önyargı, dolayısıyla da haksızlık söz konusu. Görünüp görünmedikleri bile kesin olmayan, göründükleri nadir anlarda da genellikle üzerilerinde iki gözle, beyaz çarşaflardan ibaret, sevimsiz şeylermiş gibi tarif edilip geçiştirilen hayaletler, korkunun sınırlarına hapsedilip, ötekileştiriliyor.

Oysa ki hayaletler yalnızca korkutmaktan ibaret değiller. Onların da sosyal hayatı var ve eğlenmekten de geri kalmıyorlar. Yer ve zaman uygun olduğunda partinin dibine vurmasını iyi biliyorlar.

Uzun soluklu kampanyası Wonderful Everyday kapsamında yayınlanan son reklam filminde IKEA da hayaletlerin eğlenceli dünyasında ağırlıyor bizleri.

Filmin, dolayısıyla da partinin ilk anları biraz durgun. Sıkıldıkları her hallerinden belli olan beyaz hayaletler, DJ’e nezaketen eşlik eder gibiler. Aniden çalan kapı ve kapıda beliren rengârenk hayaletler ise her şeyi değiştiriveriyor. Beyaz DJ’in yerine renklisinin gelmesi ile birlikte ortam şenleniyor, renkli dostlarının figürlerine dayanamayan beyaz hayaletler de partinin tadını çıkarmaya koyuluyor. Ta ki kapı bir kez daha çalınıp, ev sahipleri gelene kadar…

KÜNYE

  • Reklamveren: IKEA
  • Reklam Ajansı: Mother London
Kaynak: Adweek