#SheMakes Kazananları

#SheMakes: Geleceği Farklı Yaratanlar nedir?

#SheMakes, Google ve MediaCat ortaklığında hayata geçirilen ve geleceği şekillendiren endüstrilerdeki kadınların takdir ve temsilini artırmayı amaçlayan bir programdır. #SheMakes, geleceğin mesleklerini ifa eden alanlardaki başarılı kadınlar hakkında farkındalık yaratıp aynı zamanda geleceği parlak genç kadınların kariyerlerinde daha da ilerlemelerini sağlamayı ve bu iki grubu Google ve MediaCat tarafından sağlanacak çeşitli araç ve programlar aracılığıyla iletişime geçirerek hedefine ulaşmayı amaçlar.

Başvuru ve aday gösterme kriterleri

Değerlendirme kriterleri

#SheMakes: 2020 Nasıl Geçti?

 

 

#SheMakes 1. Dönem Elçileri

 

 

SheMakes programında yer alan adayları neler bekliyor?

Seçici kurul tarafından yürütülen değerlendirmenin ardından programda yer alması kararlaştırılan 35 yaş altı 15 kadın, yaratıcı ve teknik yetkinliklerin yanı sıra iletişim becerilerini de geliştirmek üzere kurgulanan eğitimlere katılma hakkı kazandı. Program kapsamında sunulan destekler şöyledir;

  • E-ticaret Altyapı Desteği ve Dijital Pazarlama Eğitimleri: Ideasoft işbirliğiyle, dijital bir iş modeli oluşturmak için gereken altyapı ve tüm temel bilgiler kazanan SheMakes adayına sağlanacak.
  • YouTube İçerik ve Kanal Yönetim Desteği: YouTube kanal ve içerik yönetimine ilişkin tüm başlangıç adımları kazanan SheMakes adayına sağlanacak.
  • Android Developer Programı: Google ve Udacity işbirliğiyle hayata geçirilen online program ile profesyonel bir developer olma yolundaki ilk adımlar kazanan SheMakes adayına sunulacak.  
  • Koçluk ve Mentorluk Eğitimleri: SheMakes adayları 6 ay sürecek koçluk ve mentorluk eğitimleriyle kıdemli liderlerle bilgi ve deneyim paylaşımında bulunacak.
  • IamRemarkable Eğitimleri: Toplumsal cinsiyet ve kültür tarafından şekillendirilen “alçakgönüllülük normları”nın bir sonucu olarak kadınların kendi başarılarından rahatlıkla söz edebilmelerini engelleyen algılarla mücadele etmek için Google tarafından hayata geçirilen bir insiyatiftir. 120 dakikalık atölye çalışmalarıyla, SheMakes adayları bireysel ve profesyonel hayatlarında kendi tanıtımlarını yapmanın önemini öğrenecek ve bu yetkinliği geliştirmek için gereken araçlarla tanışacaklar.  
  • MediaCat Eğitimleri: SheMakes adaylarının yaratıcı yönlerini ve iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefler. Yaratıcı endüstri liderleri tarafından verilecek ve toplamda iki seminerden oluşan program; kişisel marka inşası, medya yönetimi, yaratıcı liderlik, tasarım odaklı düşünme  ve fikirleri iş stratejilerine dönüştürme başlıklarını içerir.
  • Online Etkinlikler: SheMakes marka elçileriyle Shemakes adaylarını buluşturan üç online etkinlik planlanmaktadır. Bu etkinliklerin kapsam ve içeriği, jüri değerlendirmesinin ardından katılımcılarla paylaşılacaktır.   

Sorularınız için  contact@kapital.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

#SheMakes Elçileri

#SheMakes Seçici Kurulu

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.