MediaCat

Bahşiş veren bahşiş alır

Domino’s’tan ABD’de kuryelere bahşiş veren müşterilerini ödüllendiren kampanya.

ABD’de dijital ekranlarıyla bahşiş talep edenlerin sayısı her geçen gün artarken, kimileri bu yeni bahşiş kültürüne uyum sağlamakta zorlanıyor hatta sinir bozucu buluyor. Fast food zinciri Domino’s ise ülkedeki bahşiş gerilimini, bahşişi karşısına alarak değil yepyeni bir yorum getirerek lehine çeviriyor.

Domino’s’un hayata geçirdiği “You Tip, We Tip” kampanyası, kuryelerine bahşiş veren müşterileri bahşişle ödüllendiriyor. Siparişini teslim alan bir Domino’s müşterisi kuryeye 3 dolar ve üzeri bahşiş verdiğinde Domino’s’tan 3 dolar bahşiş alıyor. Alınan bahşiş bir sonraki online siparişte kullanılabiliyor. Eylül ayına kadar sürecek olan uygulama eğlenceli bir reklam filmiyle duyuruluyor.

Müşterilerinin kuryelerine bahşiş vermesini memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Domino’s Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Marka Yöneticisi Kate Trumbull, “Ancak bugün gittiğiniz her yerde bir bahşiş ekranı oluyor. Ekstra bir hizmet verilmese bile bahşiş baskısı var. Bu sebeple biz de bu senaryoyu tersine çevirmeye ve müşterilerimize minnettarlığımızı bahşiş vererek göstermeye karar verdik” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.