MediaCat

Ramazan bereketi reklamlara uğramadı

Yeni başlayan Ramazan ayının TV reklamlarında önceki yıllarda olduğu gibi bir artışa neden olmadığı ortaya çıktı.

Ramazan bereketi reklamlara uğramadı

Yeni başlayan Ramazan ayının TV reklamlarında önceki yıllarda olduğu gibi bir artışa neden olmadığı ortaya çıktı. Nar Ajans’ın ekrandaki reklamlara yönelik yaptığı araştırma, her yıl Ramazan ayı başlamadan yaklaşık 15 gün önce hareketlenen reklam piyasasının bu sene beklenenin aksi yönde bir start aldığını ve yaklaşık % 2,5’luk bir gerilemenin olduğunu gözler önüne serdi. Gıdadan iletişime, inşaattan otomotive kadar 40’a yakın sektörün reklamlarının ekranda yer aldığı belirlenirken, bu yıl Ramazan öncesi 15 günlük sürede toplam 203 bin 355 reklam spotunun yayınlandığı, toplam reklam süresinin de 1.200 saate yaklaştığı tespit edildi. Geçtiğimiz yıl ise aynı dönemde toplam 248 bin 113 reklam spotu yayınlanırken, toplam reklam süresi de 1.500 saati aşmıştı.

Bu yıl ilk sırada gıda sektörü yer alıyor

Ulusal, bölgesel ve yerel 40’a yakın televizyon kanalını kapsayan Nar Ajans araştırmasında, bu yıl Ramazan ayı öncesi ekranda en çok gıda sektörünün spot reklamlarının yayınlandığı ortaya çıktı. Toplamda 30 binden fazla gıda sektörü spotun yayınlandığı televizyonda ikinci sırada 20 bini aşan sayı ile yayıncılık sektörü yer alıyor. Bu yıl üçüncü sıraya 17 bin spotu geçen reklam sayısıyla finans sektörü yükselmiş durumda. Geçtiğimiz yıl ise Ramazan öncesi reklamlarında ilk üç sırada yer alan sektörler, iletişim, gıda ile kozmetik ve kişisel bakım ürünleri olmuştu.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.