MediaCat

Facebook’tan LinkedIn’e nazire

Dünyanın en büyük sosyal mecrası, kurumlara resmî iş ilanı verme imkânı tanıyacak.

Facebook’tan LinkedIn’e nazire

Kariyer basamaklarını hızla tırmanmak adına düzenli olarak kontrol ettiğiniz platformlardan biri, belki de ilki, LinkedIn olabilir. Ancak Facebook bu konuda bir alternatif yaratmak için kararlı görünüyor.

Facebook'tan LinkedIn'e nazire

Önümüzdeki günlerde test amaçlı olarak ABD ve Kanada’da hayata geçirilecek yeni bir uygulama, platformda sayfası olan şirketlere iş ilanı verme imkânı tanıyacak. Yeni uygulama, iş arayanlara Facebook’ta halihazırda kayıtlı olan bilgileriyle iş başvurularını hızlandırma fırsatı sunarken, firmalara da potansiyel çalışanlarına Messenger üzerinden ulaşma fırsatı sunacak.

Kullanıcılara sayfalarını beğendikleri şirketlerin ilanlarını Haber Kaynağı üzerinden duyuracak olan yeni sisteme, Facebook’un hem web hem de mobil versiyonundan erişilebilecek.

Facebook'tan LinkedIn'e nazire

Facebook ve LinkedIn doğrudan doğruya rakip olmasalar da bu hamlenin, LinkedIn’i iş arayanların ilk adresi yapmak isteyen Microsoft’u düşündüreceği ortada. Öte yandan Business Insider’a konuşan bir Facebook yetkilisi, firmaların halihazırda gayri resmî olarak platformu bir kariyer merkezi olarak kullanabildiklerini, atılan yeni adımın yalnızca bu duruma resmiyet kazandıracağını belirtiyor.

Görseller: (Giriş) Techcrunch, (Haber içi): Linkedln

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.