KFC Birleşik Krallık’ta tavuksuz kaldı

Lojistik konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle restoranların yüzde 80'i hizmet veremiyor.

20.02.2018 - 14:33 | Sencer Uçar

KFC Türkiye iletişim ajansını seçti

KFC denildiğinde akla ilk gelen şey tavuktur kuşkusuz. İçerisinde tavuk olmayan bir KFC restoranı düşünmek de bir hayli güçtür. Ya da bir zamanlar öyleydi diyebiliriz zira Birleşik Krallık’taki KFC restoranlarının yaklaşık yüzde 80’i lojistik konusunda yaşanan sıkıntılardan ötürü tavuksuz kaldı ve hizmet veremez hale geldi.

Tavuksuz kalan KFC, Birleşik Krallık’taki müşterilerinden özür dilemek zorunda kaldı. KFC ise Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile krizin sorumlusu olarak geçtiğimiz hafta anlaşmaya vardığı yeni partneri DHL’i gösterdi.

KFC’nin Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren 900 civarı restoranının yüzde 20’si ise yola menü kısıtlaması ile devam ediyor. Hizmet verebilen restoranların hangileri olduğu ise yine Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımla açıklandı.

Söz konusu kriz ile ilgili CNBC’ye konuşan bir DHL yetkilisi ise lojistik konusunda yaşanan krizin operasyonel nedenlerle yaşandığını, sorunun giderilmesi için de KFC ile ortak çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

KFC’nin bölgedeki tedariğini 13 Şubat tarihine kadar Bidvest Group üstleniyordu. Markanın Bidvest ile çalışmama kararının ardından 255 kişi işsiz kalmış ve Bidvest depolarından biri de kapatılmıştı. Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren GMB sendikası adına konuşan Mick Rix ise KFC’ye konu hakkında daha önceden uyarıda bulunduklarını fakat KFC’nin hatasının farkına sonradan vardığını söyledi. Bidvest’in işinde uzman ve tecrübeli bir firma olduğunu belirten Rix’e göre KFC’nin söz konusu krizle karşılaşmasının sebebi, DHL’in dağıtımı tek bir depo üzerinden sürdürmeye çalışması.

Kaynak: Cnbc.com, BBC

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.