Irkçı klavyeden tatsız şarkılar

Irkçılığın olduğu yerde armoni olmaz.

26.01.2018 - 15:55 | Sencer Uçar

Irkçı klavyeden tatsız şarkılar

Irkçılığa dur demek adına müziğin gücünden çokça sanatçı faydalanmıştır elbet. Hindistan’da faaliyet gösteren Bridge Music Academy ise ırkçılık hakkında gençleri bilinçlendirmek adına farklı bir yol izleyerek, popüler şarkıların ırkçı versiyonlarını hazırlıyor.

Kullanılan yöntem ise biraz farklı. 52’si beyaz, 36’sı siyah olmak üzere normal şartlarda üzerinde 88 tuş bulunan klavyeden, siyah olan tuşların tamamı çıkarılıyor. Sadece 52 beyaz tuştan oluşan bir klavye tasarlanıyor ve siyah tuşlar için boş alan bile bırakılmıyor. Hazırlanan klavyenin başına ise dünyanın en hızlı piyanisti olarak nitelendirilen Aman Bathla geçiyor. Aman Bathla, ırkçı klavye ile Titanic’ten hepimizin bildiği “My Heart Will Go On” şarkısını çalmaya koyuluyor ama tabii ki ortada armoni falan kalmıyor. Armoniden yoksun, ırkçı versiyonu ile şarkı pek tat vermiyor elbette. Irkçılığın zararlı etkileri de basit bir dokunuş ile aktarılmış oluyor. Irkçı sesiyle ırkçı klavyenin, ırkçı olmayan hiçbir şey çalamayacağı gerçeğini de eklemek gerek.

KÜNYE

  • Reklamveren: Bridge Music Academy
  • Reklam Ajansı: Dentsu Webchutney
Kaynak: Ligthouse Insights

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.