Atatürk Orman Çiftliği logo bulamadı

2010 yılı Aralık ayında yeni logo için bir yarışma düzenleyen Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürlüğü, birincilik ödülüne değer eser bulunamadığı için iptal edilen yarışma sonrasında yeni logo belirleyemedi.

26.01.2011 - 00:00 | MediaCat

AOÇ Müdürlüğü ilk olarak geçen yılın ekim ayında, kurumun misyon ve vizyonuna uygun, devlet kurumu olma niteliğini taşıyan, akılda kalıcı, yaratıcı, aktif, orijinal ve çeşitli medya ortamlarında kullanılabilir özellikte yeni logo oluşturmak için yarışma düzenledi. Bu yarışma, ödüle değer eser bulunamadığı için iptal edildi.

Atatürk Orman Çiftliği, 2010 yılı Aralık ayında yeni logo için bir yarışma daha düzenledi. Birinci seçilecek logoya 6 bin lira, mansiyon başına 2 bin lira olmak üzere iki de mansiyon ödülü verileceği duyurulan yarışmada, tüm çalışmaların “Atatürk Orman Çiftliği” ve “1925” ibareleriyle birlikte değerlendirilmesi, ancak amblemin “Atatürk Orman Çiftliği” ünvanının tek başına ve/veya birlikte kullanıma uygun tasarlanması gerektiği, amblemde, “Atatürk Orman Çiftliği” unvanı açık olarak kullanılabileceği gibi kısaltılmış isim olarak, “A.O.Ç.”den de yararlanılabileceği ifade edildi.

Yarışmaya 1100 civarında eserin katıldığı duyuruldu.

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden (GSF) Prof. Dr. Uğurcan Akyüz’ün başkanlığını yaptığı seçici kurulda, AOÇ Müdürü Ömer Bülent Aslan, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanı Recep Tezgel, Hacettepe Üniversitesi GSF öğrenim görevlisi Elif Varol Ergen, Gazi Üniversitesi GSF öğretim üyesi Doç. Dr. Nadire Şule Atılgan, Hacettepe Matbaası’ndan Uğur Korkmaz, Ankara Reklamcılar Derneği eski başkanı Kazım Dirik yer aldı.

Atatürk’ün kurduğu AOÇ’nin logosunu belirleme konusunda çok hassas davrandıklarını kaydeden jüri üyeleri, Atatürk’ün traktör üzerindeki fotoğrafının çizildiği, Atatürk’ün el yazı karakteriyle “Atatürk Orman Çiftliği” yazısının ve AOÇ’nin kurulduğu yıl olan 1925 ibaresinin yer aldığı Erhan Yalvaç’ın eserini mansiyona layık gördü.

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürlüğü, birincilik ödülüne değer eser bulunamadığı için iptal edilen yarışma sonrasında yeni logo belirleyemedi.

Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.