MediaCat

Ünlü oyuncu da Twitter mağduru!

İki yıllık süreçte, İstanbul polisi 217 ayrı Twitter olayı ile ilgili işlem yaparken, son kurban Kurtlar Vadisi dizisinde savcıyı canlandıran Ayşe Çiğdem Batur oldu.

Ünlü oyuncu da Twitter mağduru!

İki yıllık süreçte, İstanbul polisi 217 ayrı Twitter olayı ile ilgili işlem yaparken, son kurban Kurtlar Vadisi dizisinde savcıyı canlandıran Ayşe Çiğdem Batur oldu.

Türkiye’de son dönemde Erol Köse’nin hesabı üzerinden yorum yaptığı ünlülerden Şahan Gökbakar, Haluk Bilginer, Zuhal Olcay, Hülya Avşar, Seda Sayan ve Şehrazat savcılığa yaptıkları şikayetin ardından Asayiş Şube Bilişim Suçlarla Mücadele Büro polisine ifade verdi.

Şikayetlerle ilgili inceleme başlatan Asayiş Şube Bilişim Suçlarla Mücadele Bürosu polisinin elindeki veriler ise ünlülerin yanı sıra vatandaşlardan da gelen şikayet oranlarının arttığını gösteriyor.

Twitter şikayetine İlk olarak 2010 haziran ayında öğrencilerin öğretmenleri hakkında hakaret içeren yorumları paylaştığı dosyayı inceleyerek başlayan polis son iki yılda toplam 217 Twitter dosyasını inceledi.

176 dosyanın çoğunluğuna TCK 125.nci maddesinde yer alan ‘Bir kimsenin onur şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte bir fiil veya olgu isnat eden yakıştırmada bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur şeref ve saygınlığına saldırmak’ suçundan işlem yapıldı.

Kurtlar Vadisi dizisinde savcı karakterini canlandıran Ayşe Çiğdem Batur da Twitter mağdurları arasına katıldı.

Twitter üzerinden Batur’a cinsel ve hakaret içerikli masjlar gönderen bir kullanıcı, güzel oyuncunun kabusu haline geldi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Başkanlığı’na gelen Batur, kişi haklarına hakaret suçlamasıyla şikayetçi oldu. Polis, Batur’a cinsel içerikli mesajlar gönderen şüpheliyi arıyor.

(Medyaloji)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.