Amerika’da online alışveriş çılgınlığı!

Amerika’da yaklaşık 7,4 milyon kişinin geçen yıl yılbaşı alışverişlerinde interneti tercih ettiği açıklandı.

30.11.2005 - 00:00 | MediaCat

Amerika’da yaklaşık 7,4 milyon kişinin geçen yıl yılbaşı alışverişlerinde interneti tercih ettiği açıklandı. Yeni yıl hazırlıklarının başladığı bugünlerde de internet yoluyla alışveriş yapmak tüketiciler arasında yine büyük ilgi görüyor.

Özellikle ‘Şükran Günü’ ve yılbaşından bir gün sonra ‘Black Friday’ (Kara Cuma) olarak anılan günde, ürünlerin %50’lilere varan indirime girmesi, her yıl alışveriş çılgınlığının boyutunu artırıyor. Geçen yıl ‘Black Friday’de en çok ziyaret edilen internet siteleri ve ziyaretçi sayısı ise şöyle: Ebay 9,5 milyon, Amazon 4,6 milyon, Wal-Mart Stores 3,4 milyon, Target 2,9 milyon ve BestBuy.com 2,1 milyon. Bu sene ise Circuitcity.com, Dell ve Shopzilla.com’un bu isimler arasına gireceği düşünülüyor.

Geçen yıl en çok satılan ürünler arasında oyuncak, video oyunları ve taşınabilir oyun masaları tercih edilirken, bu sene MP3 çalar ve iPod en çok rağbet gören ürünler arasında.

Nielsen/NetRatings şirketinin araştırma sonuçlarına göre, geçen yıla oranla internetle yapılan alışverişin yaklaşık %29 artmasında, özellikle tüketiciler tarafından kolay erişilebilirliğin en önemli etken olduğu düşünülüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.