18 yıldır aynı firmanın reklam yüzü

Ayşe Teyze olarak ünlenen Alev Gündoğdu, 18 yıldır aynı firmanın reklam yüzü olarak bir rekora

20.11.2007 - 08:50 | MediaCat

Ayşe Teyze olarak ünlenen Alev Gündoğdu, 18 yıldır aynı firmanın reklam yüzü olarak bir rekora imza atıyor.

Ev hanımıyken bir firmanın çamaşır suyu reklamlarıyla “Ayşe Teyze” olarak ünlenen Alev Gündoğdu, 18 yıldır aynı firmanın reklam yüzü olarak Türkiye’de bir rekora imza atıyor.

Konya’da Akıllı Kadınlar Kulübü seminerlerine katılan Türkiye’nin “Ayşe Teyze”si 45 yaşındaki Alev Gündoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sıradan bir ev hanımıyken, bir arkadaşının ısrarıyla reklam ajansına kayıt yaptırdığını, daha sonra birkaç reklam filminde rol aldığını, 27 yaşından itibaren de çamaşır suyu reklamlarına başladığını söyledi.

Başlarda bu çalışmasının bu kadar uzun sürmesini beklemediğini, ancak çok olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Gündoğdu, “Böylece 18 yıl devam eden bir serüven başladı. İnsanlar beni Ayşe Teyze olarak tanıyıp, sevdi. Türkiye’de en uzun süre aynı markanın reklam yüzü olarak, rekor bende. Bundan da mutluluk duyuyorum” dedi.

Sağlığı el verdiği sürece Türkiye’nin Ayşe Teyzesi olarak kalmak istediğini belirten Gündoğdu, “Aynı markanın değişik ülkelerde de farklı isimlerde Ayşe teyzeleri var. İtalya’nın Ayşe teyzesi, 47 yıl bu rolü devam ettirdikten sonra 83 yaşında yine reklam çekimleri sırasında hayatını kaybetmiş. Ben de ömrüm yettiği sürece bu işi devam ettirmek istiyorum” diye konuştu.

Dışarıda kimsenin gerçek ismini bilmediğini, herkesin 27 yaşından beri kendisine “Ayşe Teyze” olarak seslendiğini anlatan Gündoğdu, şöyle devam etti:

“Reklamlara başladığım dönemden beri herkes beni Ayşe teyze olarak bildi. Şimdi 45 yaşındayım, benden küçük olanlar da büyük olanlar da bana Ayşe Teyze diye sesleniyor. Artık neredeyse gerçek ismimi unuttum.

Beni yolda görüp tanıyanların ilk tepkisi de aynı reklamlarda olduğu gibi ’Aaa Ayşe Teyze’ oluyor. Daha sonra ise görünüşümle ilgili şaşkınlıklarını dile getiriyorlar. Ekranlarda, tabii ki ’Ayşe Teyze’ olarak tanınmanın da etkisiyle, daha yaşlı ve kısa göründüğümü söylüyorlar.”

Kendisini öncelikle annelik görevlerini hakkıyla yerine getirmeye çalışan iyi bir ev hanımı olarak gördüğünü belirten Gündoğdu, evine ve ailesine düşkün olduğunu, pratik, bilinçli, üretken ve ev ekonomisine önem veren bir kadın olduğunu söyledi.

Sabahları öncelikle yemek ve diğer günlük işlerini tamamladığını ifade eden Gündoğdu, şunları kaydetti:

“Tüm kadınlar gibi alışverişi çok seviyorum. Kaliteli ve güvendiğim markaları en uygun fiyatla almak için kampanyaları takip ederim.

Yaptığım işi en pratik şekilde yapmak için elimden geleni yaparım ve kendimi geliştirmeye büyük önem veririm. Diğer ev hanımlarına destek olabilmek için tüm yayınları okurum ve paylaşırım. Ayrıca ahşap boyamayı ve evimde kullanacağım dekorasyon malzemelerini kendim yapmayı seviyorum.” Kendisine birçok dizi ve kadın programları sunuculuğu teklifi geldiğini belirten Gündoğdu, “Şimdiye kadar bunları kabul etmedim, kabul etmeyi de düşünmüyorum. Oyunculuğu seviyorum, ancak günümün tamamını bu tür işlere ayırmak istemiyorum. Türkiye’nin Ayşe Teyzesi olmak bana yetiyor” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.