Cebit Bilişim Fuarı 5 Eylül’de açılıyor

Cebit Bilişim Fuarı 5 Eylül'de Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılıyor

31.08.2006 - 00:00 | MediaCat

Hannover Fairs Interpro A.Ş (HİFAŞ) Genel Müdürü Şafak Alpay, geçen yılki CeBIT fuarının 2 milyar dolarlık işi tetiklediğini, bu yıl ise 2,5 milyar dolarlık bir iş hacmini tetikleyeceğini tahmin ettiklerini bildirdi.

Alpay, 5 Eylülde Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılacak CeBIT fuarına ilişkin yaptığı açıklamada, Avrasya’ya açılan en önemli ticaret kapılarından biri olan CeBIT’e bu yıl Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu gibi dünyanın birçok yerinde bulunan 19 ülkeden katılan firmalarla birlikte yerli ve yabancı 900’ün üzerinde şirketten ziyaretçi beklendiğini kaydetti.

Fuarı düzenleyen HİFAŞ’ın yüzde 50 ortağı olan Deutsche Messe AG Hannover’in, yıl boyunca 68 ülkede düzenlenen fuarlarda CeBIT’in tanıtımını yaptığını ve 8 ülkede basın toplantıları düzenlediğini belirten Alpay, fuarda ABD, Japonya, Almanya, İngiltere, İsveç, İtalya, Kore, Danimarka, Çin, Hollanda, İran, Rusya, İspanya, Malezya, İsveç’in de aralarında bulunduğu ülkelerden 100’ün üzerinde şirketin yeni ürün ve hizmetlerini sergilemek için stand açacağını söyledi.

Bu tür fuarların yeni iş hacimlerinin yaratılması için önemli platformlardan biri olduğuna işaret eden Alpay, ”Fuarın geçen yıl 2 milyar dolarlık işi tetiklediğini tahmin etmiştik. Bu yıl ise 2,5 milyar dolarlık işi tetikleyeceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu.

Alpay, yurt içinden ve yurt dışından 150 binin üzerinde ziyaretçinin katılmasını beklediklerini ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.