MediaCat

Al Gore Cannes’da konuşacak

ABD eski Başkan Yardımcısı Al Gore, Young & Rubicam’in Global CEO’su Hamish McLennan tarafından prezentasyon yapmak üzere Cannes’a davet edildi.

Al Gore Cannes’da konuşacak

Son 50 yılda iyice saptanabilir duruma gelen küresel ısınma, artık sadece hükümetin ya da çiftçilerin değil, şirketlerin ve onların müşterilerinin de gündeminden düşmüyor. Bu konuyla uzun zamandır ilgilenen şirketlerden birisi de Young & Rubicam. Bu bağlamda ABD eski Başkan Yardımcısı Al Gore, Young & Rubicam’in Global CEO’su Hamish McLennan tarafından prezentasyon yapmak üzere Cannes’a davet edildi.

Küresel ısınmayı ‘uygunsuz bir gerçek’ olarak tanımlayan Gore, konuşmasında iklim krizine dikkat çekecek ve farkındalığın artması için insanlara yaratıcı yaklaşımlarla ve güçlü fikirlerle ulaşmak gerektiği üzerinde duracak. Gore’un değineceği en önemli nokta ise reklam endüstrisinin bu konuda lider rol üstlenmesi gerektiği olacak.

Cannes’daki konuşma sırasında, Live 8’in Ceo’su Kevin Wall ile birlikte yakın tarihte yapılacak olan Dünya Yardım Konseri’nden (SOS Live Earth Concert) de bahsedilecek. 07.07.07 tarihinde 7 kıtada 7 konser şeklinde gerçekleştirilecek olan bu konserlerle de iklim krizine daha fazla dikkat çekilmesi planlanıyor.

kaynak: canneslions.com

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.